Skocz do zawartości

Problem z E-sky


Grzechu

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie!

Jak zwykle mam problem z czymś...

 

nie miałem instrukcji do tego balancera e-sky, więc podpiąłem wtyczkę pakietu, i do gniazdka zasilacz

 

jak się okazało dostałęm instrukcję i trzeba było inaczej, najpierw sama łądowarka, potem pakiet

 

1.Po podłączeniu ładowarki do źródła zasilania potwierdzi ona gotowość do pracy stałym świeceniem zielonej diody LED

2. Podłącz pakiet do odpowiedniego gniazda ładowarki (gniazdo 3-pinowe dla pakietu 7,4 V, zaś 4 pinowe dla pakietu 11,1V)

3. Rozpoczęcie ładowania sygnalizowane jest stałym świeceniem zielonej diody LED

4. Mruganie zielonej diody LED oznacza rozpoczęcie się drugiej fazy ładowania z redukcją prądu ładowania.

5. Zgaśnięcie zielonej diody LED oznacza ze proces ładowania został zakończony i pakiej naładowany jest całkowicie.

 

 

odpiąłem więc pakiet, łądowarkę, po czym podłączyłem samą łądowarkę, i nic się nie świeci na zielono, tylko lampka czerwona 'power', po podpięci lipola mruga na zielono więc ok

 

Czy coś zepsułem znowu czy osobom które mają ten sprzęt też nie pali się po podłączeniu balancera do prądu?

 

p.s. na dodatek szumi jakoś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz tą ładowarkę

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p1549,ladowarka-ek2-0851-esky

to zielona LED-ka mryga w czasie ładowania. Kiedy ładowanie jest zakończone, zielona LED-ka pali się światłem ciągłym. Jeżeli zasilanie jest OK to LED-ka POWER świeci się na czerwono.

Ładowarka trochę brzęczy bo w środku jest pewno jakaś przetwornica.

Z angielskiej instrukcji (bo innej nie dostałem) wynika, że jeżeli z pakietem jest coś nie tak, to zielona LED-ka się nie zapala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli najpierw do prądu, a potem dopiero pakiet... a ja od prawie roku najpierw podłączam pakiet, a potem dopiero do prądu.. ehh.. jakoś żyje, więc chyba już tak zostawie :)

 

Co do świecenia/nie świecenia - są dwa różne typy ładowarek. Od zewnątrz się chyba niczym nie różnią. Mają po prostu inne wnętrze :) Jedne świecą tak, inne inaczej :) A instrukcja chyba jedna do wszystkiego ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.