Skocz do zawartości

Serwo gazu


Wojtekr

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas prób, regulacji obrotów i kołowania padło mi serwo gazu (nowe) umieszczone za silnikiem. pracowało poprawnie 8 minut po czym zatrzymało się na maksymalnych obrotach na szczęście zdążyłem chwycić model. Czy przyczyną mogła być wysoka temperatura od silnika czy trafił mi się wadliwy egzemplarz ? (Hitec 322 HD)

pozdrawiam Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli było blisko silnika to temperatura mogła odegrać jakąś role. Co to za motorek?

 

Zacząć należy od tego że nie montuje się serwa tuż za silnikiem, dobrze jest je odsunąć od gorących elementów i jak najlepiej zaizolować od drgań.

 

Ściągnij obudowę serwa, sprawdź silnik i potencjometr może tutaj tkwi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładam że serwo było wadliwe

 

Pewnie tak, to zbyt krótki czas żeby do szło do skrajnego zużycia.

Co do montażu bezpośrednio przy silniku to uważam że nie jest to korzystne szczególnie wtedy gdy serwo nie jest dobrze izolowane od drgań. Nie zamontował bym serwa na wrędze silnikowej ale już na domku pod silnik jak najbardziej, czy przy firewalu w większej benzynce. Przy przepustnicy pomimo wszystko nie zależy nam na ultra krótkim popychaczu, często występują problemy z ułożeniem popychacza do przepustnicy dlatego też uważam że montaż serwa odorbinę dalej daje pozytywne skutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.