Skocz do zawartości

Ładowarka iMAXB6 oraz Pb jak ładować?


Morandor1000

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

Mam jedno pytanko jak ładować akumulatory PB, jak kiedyś prosiłem tutaj o pomoc jak ładować akumulatory Li-Po to podesłaliście mi bardzo fajne artykuł I dzięki temu wiedziałem, że jak mam baterie 1300mAh to maksymalne ładowanie to 1,3A bynajmniej tak czytałem, jeżeli coś źle mówię proszę o poprawę, ale ja zazwyczaj ładuje 0,6A, bo podobno tak najzdrowiej, wiem też, że ładowanie baterii Li-Po nawet gdy ma poziom naładowania z 60% to nic się nie stanie jeżeli będziemy tak ładować, że np. ma 60% naładowania i ładuje, potem znów rozładowuje do 60% i potem znów ładuje itd., i podobno tak nie skrócimy żywotności tej baterii, także przetrzymywanie na zimnie nic dla niej nie szkodzi itp., teraz mam właśnie pytanie odnośnie akumulatora Pb(ma on 12v i 11Ah) i skoro mam ładowarkę iMAX B6 to grzechem, by było ładować akumulator prostownikiem, a jest on nowy jeszcze nie zalany elektrolitami. Chciałbym się dowiedzieć, czy dobrze przechowywać akumulator Pb na zimnie, wiadomo każdy w swoim aucie ma w zimie akumulator, ale czy to np. jest zdrowo dla niego czy jest tak samo obojętny jak Li-Po? Czy rozładowywanie na przykład do 60% i potem ładowanie go nie uszkodzi go? Czy trzeba rozładowywać do samego końca, bo ma ten efekt zapamiętywania czy jak to się mówi? No i  najważniejsze pytanie jak naładować przykładowy mój akumulator, jakim prądem i w ogóle. Za pomoc z góry dziękuje

A i czy np. akumulator Pb trzeba go napełnić tymi elektrolitami na full, czy trochę powietrza od góry zostawić, czy napełnić pod same koreczki ten akumulator?

95335196372843947622_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Trzeba pamiętać że zalecany prąd ich ładowania to 1/10C, no i trzeba pamiętać o możliwościach (mocy) ładowarki.

czyli mój akumulator mający 12v i 11Ah to powinienem go ładować prądem 1,1A? i co do tego ma moc ładowarki przecież chyba da rade ładować prądem 1,1A?chyba ze zle cos licze ; / a w PB jest coś takiego jak w Li-Po, że im większy prąd ładowania to tym skracamy sobie żywotność pakietu?

 

Ja słyszałem, że szkodzi. Na zimnie, na mrozie, to możesz go używać, ale przetrzymywać (ile?) to raczej nie. Do pracy powinien mieć odpowiednią temperaturę, bo inaczej spada jego wydajność.

Dzięki za info, choć trochę to mnie dziwi przecież każdy w swoim aucie ma akumulator PB i trzyma go przez całą zime i chyba nic takiego sie zbytnio nie dzieje

 

za pomoc z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrolitu wlewasz tyle, żeby poziom mieścił się pomiędzy kreskami min i max na obudowie. Z reguły razem z akumulatorem dostajesz elektrolit w plastikowych fiolkach, jego ilość jest odpowiednia do prawidłowego napełnienia, poziom sprawdzasz po 24h i w razie potrzeby uzupełniasz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra tylko teraz najważniejsze pytanie, bo wiadomo już akumulator zalany elektrolitami odczekałem 30 min jak na instrukcji i właśnie go podłączyłem do imax'a, ale czy oby na pewno dobrze sobie policzyłem ? mój ma parametry 12v(6 tych komór) i 11Ah to powinienem go ładować prądem 1,1A?, bo właśnie ustawiłem sobie 1A na ładowarce i nie wiem czy dobrze zrobiłem : >?

 

i w sumie ciekawi mnie czy ładowarka imax b6 będzie umiała poprawnie go naładować?, gdyż z tego co czytałem ładować Pb nie można ciągle tylko się ładuje go, przerywa trochę wyładowuje i potem znów i tak w kółko i chyba tak prostownik właśnie działa(ładuje)? więc w sumie nie wiem czy dobrze, ze ustawiłem PB pod imaxa bo on chyba non-stop ładuje bez takich zabiegów? ; /, i jeszcze wyjdzie gorzej niż poprzez podłączenie pod prostownik..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze obliczyłeś 1/10C to około 1,1A. Jakiś tam program jest zaimplementowany w ładowarce, więc powinno być dobrze, przypuszczam, że lepiej niż ładowarka z transformatora bez żadnej elektroniki i porównywalnie z ładowarkami impulsowymi z Biedronki/Lidla/Tesco (niepotrzebne skreślić  :D  :D ) za 50-70 zł. Ładowanie z cyklicznym rozładowywaniem to bardziej do odsiarczania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.