Skocz do zawartości

Problem z 250 mini quad


MiszczLatania
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam drona ze sterowaniem CC3D, pokalibrowałem ESC i silniki ładnie równo pracują, aczkolwiek mam problem ze startem. Dron podnosi się nierównomiernie np. podnosi mu przód i się przewraca. Próbowałem go wytrymować i o ile z przodem sobie poradziłem to zaczął podnosić prawy bok i się przewracać na bok (i tak w kółko).

 

Filmik jak to wygląda:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Powiedz mi jak zamontowałeś FC w qudzie ;]] Strzałką do przodu? Mam wrążenie że żle założone;p Daj foty z bliska z przodu ; ]]

Jeśli masz wyjście pod kompa z boku a nie przekręciłeś płytki w programie GCS to tak się bedzie robiło ;]
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytka strzałką do przodu, sprawdź czy masz poprawnie założone śmigła oraz czy wraz z nimi silniki kręcą się poprawnie (wszystkie rysunki są w programie GCS). Zobacz czy masz wyzerowane wartości w GCS bo tam jest taka zakładka wraz z ramkami i można wpisać wartości jeśli chce się obrócić kontroler (mój jest zamontowany w modelu 90 stopni w lewo bo mi się wygodniej podpina USB, mam w yaw wpisane +90 i działa perfecto). Może mi się wydawać ale chyba motorek z zielonym śmigłem kręci się w przeciwną stronę tzn. śmigło jest założone dobrze ale motorek kręci w przeciwną czyli jest odwrotnie polutowany, na filmie ciężko dojrzeć. Zobaczy czy w GCS poprawnie wychylają się osie na sztucznym horyzoncie, może coś jest zamienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To norma choć zależy od pakietów. U siebie mam prawie jak w ogniwach life czyli komfortowo latam latam a tutaj nagle jebut choć ostatnio nauczyłem się wyczuwać ten moment (minutę przed czuć, że jest bardziej mułowaty na gazie). Załóż sobie lipopiszczek i tyle choć jak już go wyregulujesz tzn. krzywą gazu i trochę polatasz to zaczniesz wyczuwać czas. Minutę przed końcem przylatuję do siebie i spaceruje nim przy nodze. Lipo alarm będzie najlepszym rozwiązaniem ale musisz wyczuć napięcie przy jakim siada i wziąć na to poprawkę w alarmie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zróbcie sobie test zawisu. Ładujesz baterię do pełna, odpalasz model, zawisasz na wysokości metra i czekasz aż bateria padnie. Ja zwykle ląduję co kilka minut i sprawdzam miernikiem napięcie. Kiedy padnie, sprawdzasz, jak długo model wisiał i liczysz od tego np. 80% (spokojny lot) albo 40%-50% (dynamiczne wyścigi). Potem wystarczy ustawić timer w aparaturze albo w zegarku i heja. Sprawdzone na trzech modelach i wieeelu (spokojnych) lotach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w CC3D, ale w KK2 jest fabrycznie dołączony piszczek, w sofcie określasz przy jakiej wartości ma zacząć ostrzegać. Im bardziej poniżej alarmu schodzi, tym częściej piszczy. Piszczy wystarczająco głośno na loty w zasięgu wzroku.

Metodę z testem zwisu próbowałem, ale trzeba pamiętać aby dostosować timer do aktualnego "stylu" latania. W wietrzne dni przy radośnie skocznej przepustnicy spadam do 10.5V w 8 minut, w ciche i spokojne z ładnymi, powolnymi ujęciami w 12.

HobbyKing ma aktualnie w Bargain Bin proste wskaźniki napięcia do 4S, gdy napięcie na celi (wpina się w wtyczkę balansową) spadnie poniżej 3.3V, dioda z zielonej zmienia kolor na czerwony. Jak się nie zapędzisz może pomóc i nie trzeba z miernikiem chodzić. Działa też na 3S - podobno. Potwierdzę jak dojadą, wczoraj zamówiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tani i prosty sposób to podpięcie pod wtyczkę balansera takiego miernika:

https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=74024

Nie dość, że na żywca pokazuje napięcie całości to jeszcze poszczegulnych cel, Do tego można ustawić piszczyk. Kiedy któreś z ogniw spadnie poniżej ustawionej wartości (przycisk do ustawiania od 2.7 do 3.8V) zaczyna piszczeć bardzo głośno. Obsługuje baterie od 2S do 8S. Mam, używam, najlepsza rzecz do monitorowania baterii moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.