Skocz do zawartości

EasyStar - problemy z płetwą Steru Kierunku (SK)


SCRUBBY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Po naprawie płetwy SK w moim EasyStar'ze odkryłem, co było przyczyną mojej pierwszej poważnej kraksy. Otóż brak skrętu w lewo wziął się ( zapewne ) z tego, że popychacz do płetwy SK nadmiernie się wychyla z linii równoległej do osi podłużnej samolotu. Nadmienię, że zawiasy chodzą lekko "jak piórko" i reagują (bez zamocowanego popychacza) na lekkie dmuchanie.

FILM Z DZIAŁANIA POPYCHACZA

Będę wdzięczny za sugestie i porady jak temu zjawisku przeciwdziałać. Dla ułatwienia wklejam dwa zdjęcia dla tych, którzy zechcą "coś" dorysować do mocowania bowdena, bądź do popychacza. Proszę nie zwracać uwagi na niedokładne wytrymowanie.

c5abc8be19125f34m.jpg b602e4e4437d4979m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Zastosuj dłuższą dźwignię steru i problem będzie z głowy.Jakoś dziwnie powyginany ten bowden.Może być tak że zamiast steru gnie się bowden bo jest wygięty i nie przymocowany do kadłuba na dość długim odcinku.

 

Jeżeli masz możliwość to przyklej na próbę rurkę zewnętrzną bowdenu z pomocą kawałka balsy i kropli CA do statecznika poziomego.W ten sposób nie będzie się wyginał.Tylko nie zalej bowdenu klejem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Mocowanie bowdena musi się lekko obracać w dźwigni

 

Dlatego wolę snapy.Trochę jest z nimi roboty ale działają znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie bowdena musi się lekko obracać w dźwigni

 

To był klucz do sukcesu! Ponieważ z mechaniką nie miałem problemów jedyne co mogę zrobić, to ślicznie podziękować forumowiczowi Aeron1 i zaczerwienić się ze wstydu (co poniżej czynię trzykrotnie), że zupełnie nie wziąłem pod uwagę siły poprzecznie działającej na popychacz przy sztywno przykręconej beczce.

 

:oops: :oops: :oops:

 

Dziękuję wszystkim za pomoc. Problem został całkowicie rozwiązany (mocowanie beczki do steru wysokości również zostało poprawione).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.