Skocz do zawartości

Formowanie pakietu foxy


posejdon1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym zasięgnąć rady doświadczonych modelarzy odnośnie formowania pakietów, a mianowicie foxy 1300 mAh 3s 40/80c. Producent zaleca formowanie 3 cyklami. Najpierw rozładowanie małym prądem(jakim ?)) do 3,0V, ładowanie małym prądem(jakim ?) 4,2V i tak 3 razy ? (Cały czas obserwując i sprawdzając temperaturę (jaka jest granica mniej więcej ?) jeśli zbyt duża zatrzymać ładowanie, poczekać aż ostygnie i ładować dalej ). Mam ładowarkę Shark 10 i mam w ustawieniach opcję:" CAPACITY CUT OFF" i jest podana pojemność akumulatora do ustawienia, więc muszę ustawić 1300mAh ? Wszystko to na ceramicznej płytce. Wszystko dobrze ? Pierwszy raz będę formował i ładował pakiet więc proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!pierwsze trzy ładowania-rozładowania (cykle) możesz zrobić w ten sposób iż..

naładuj pakiet do pełna prądem 1C czyli 1,3A i rozładuj spokojnie w modelu (w locie lub podczas jazdy,nie wiem jaki masz model...) do napięcia 3,8V na celę.możesz tak zrobić kilka razy,potem już normalna eksploatacja.

pamiętaj tylko żeby nigdy nie rozładować pakietu poniżej 3V!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.