Skocz do zawartości

Sky Lady


ppompka

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym usłyszeć czy to dobry samolot na pierwszy model, czy można aparature i regulator użyć do innego modelu ponieważ nie wygrałem w totka i nie mam kasy na oddzielną aparaturę do każdego modelu. I ostatnie pytanie czy jest łatwy do sterowania bo nie chciał bym rozwalić go zanim uniesie się metr nad ziemię :) . Proszę o odpowiedź bo mam ochotę go kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był mój pierwszy model. Leda_g napisał fajny wątek, który wiele Ci wyjaśni. Przecztaj go w całości :D

Ja, mając spore doświadczenie z tym modelem, spróbuję odnieść się dokładnie do Twoich pytań:

Chciałbym usłyszeć czy to dobry samolot na pierwszy model,

Moim zdaniem nie. Lepiej kupić Easy Glidera Pro (bez silnika) - czyli generalnie szybowiec ale uzbroić go w sensowny napęd.

czy można aparature i regulator użyć do innego modelu

Aparaturę niby można, regulator raczej nie. Jest to regulator do silnika szczotkowego. Wydajność takiego napędu (że tak to ujmę skrótowo) jest mierna i ja na tym zaliczyłem JEDEN w miarę udany lot. Aparatura ze SL służy mi jako kontroler do symulatora - po prostu kupiłem inną, lepszą z pamięciami, timerami i innymi użytecznymi funkcjami.

ponieważ nie wygrałem w totka

Ja też nie i raczej nie wygram, bo nie gram :D :D :D

i nie mam kasy na oddzielną aparaturę do każdego modelu.

Nadajnik przeważnie ma się jeden, odbiorników przeważnie kilka, żeby wiecznie nie przekładać :D

I ostatnie pytanie czy jest łatwy do sterowania bo nie chciał bym rozwalić go zanim uniesie się metr nad ziemię :)

Powiem tak: wbrew pozorom nie jest to model łatwy do sterowania bo nie ma lotek. Reakcja na stery też nie jest taka jaką spotyka się w grach na PC. Proponuję Ci ściągnąć symulator FMS i na nim polatać Sky Lady. Zachowanie modelu jest bardzo podobne do tego co spotkasz w realu. . Ustaw sobie wiatr np 2 m/s i porywy 0,3m/s. To zbliży Cię do rzeczywistości. Latanie jest trudne (u mnie było praktycznie niemożliwe) jeżeli SL ma oryginalny napęd. "Dzięki" temu napędowi zaliczyłem kilkanaście ciężkich upadków i prawie zwątpiłem w to, że kiedykolwiek polatam.

Proszę o odpowiedź bo mam ochotę go kupić.

U mnie też kiedyś ta ochota zwyciężyła ale od tego czasu zdążyłem już kupić nową aparaturę i wymieniem napęd na bezszczotkę więc pozorna taniość kompletu SL nie miała większego znaczenia. Chcąc być uczciwym muszę napisać, że większość niepowodzeń była też po części związana z wiatrem przy którym próbowałem latać. Być może SL fajnie lata przy zerowym wietrze ale uwierz mi, że pogoda na takie latanie jest niezwykle rzadka. Solidny napęd (bezszczotkowy) uniezależni Cię od kaprysów natury.

Rozpisałem się no i w sumie raczej odradziłem. Nie chcę Ci psuć nastroju, raczej chcę pomóc. W dziesiątkach wątków i postów na tym forum przeczytasz że "tanio" często w efekcie oznacza "drogo".

No i na koniec przewrotnie dodam, że bardzo lubię latać Sky Lady ale dlatego, że to jedyny szybowiec, który (póki co) mam :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten model i na nim nauczylem sie llatac. Wypowiedzialem wiele cieplych slow pod adresem tego modelu na tym forum. ale tak naprawde polataem sobie dopero RWD-5 by Skazoo, ktorego zbudowalemjako nastepny po skyLady model. Z SL zostala mi tylko aparatura, wszystkie pozostale elementy musialem dokupic. Wiec jezeli masz ograniczone fundusze to moze lepiejbyloby: po pierwsze poczytac forum pod katem jak tutaj zaczac, po drugie rozejzec sie za aparatura do 300 zł, co niejest niemozlwe, dokupic silnik i regulator bezszczotkowy za cene w granicach 100 zł, 2 serwa HXT 900 lub podobne po 20 zł szt, 2 plyty depronu za 15 zł i zbudowac RWD wzmiankowane wyzej.

 

baxter

P.S.

zapomnielem o samolociku "NEMO" ktoremu jest poswiecony watek na naszym forum, i ktory zostal przetestowowany jako pierwzsy samolot przez naszego kolege forumowicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A naprzykład jaka aparatura mogła by być, ponieważ mam model RWD 5 by skazoo. Chciałbym też zacząć przygodę jak najtańszymi kosztami.

 

PS. Czy do zestawu aparatury Zebra 4 FM potrzebne są akumulatorki do odbiornika i do nadajnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.