Skocz do zawartości

czwarta cela - trzeba przylutować blaszkę


pawellukasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pakiet o pojemności 10 000 mAh i napięciu 14,8 V.

Wygląda (bez obudowy - folii) jak poniżej:

 

dscn186711.jpg

 

Plusowe przewody (ten gruby jak również ten od balansera) nie trzymają się blaszki, ponieważ ona się urwała i wystaje jej mała część.

Widać na zdjęciu to w miarę dokładnie oznaczone jako "1".

W drugim miejscu oznaczonym "2" również nie ma połączenia pomiędzy pierwszą, a drugą celą i mimo że blaszki są, jest to b. ciężko zlutować.

No mi w zasadzie się to nie udało.

I mam pytanie....czy te plusowe przewody można jakoś połączyć do tak niewielkiego skrawka blaszki?

Może użyć kleju przewodzącego?

Szkoda mi pakiet na straty spisywać, bo mimo że jest chiński to jest nowy no i ma sporą pojemność.

Czy ktoś ma doświadczenia z naprawianiem takich usterek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, naprawdę świetna rada z tym klejem - brawo.

 

Spij spokojniej i zrób z tego pakietu 3s. To jest pakiet 10 Ah a nie jakaś popierdółka z zegarka. Używanie takiego pakietu (z tak niepewnym połączeniem) jest co najmniej mocno ryzykowane. I jeszcze jedna uwaga, lutowanie pakietów powinno trwać max. kilka sekund a nie być grane lutownicą aż może cyna złapie a pomocne w takim lutowaniu są różne specyfiki, w tym jeden rosyjski, ale to wszystko jest już na forum - wystarczy poszukać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.