Skocz do zawartości

Mk-17 w samochodzie


Bartosz Nowak

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich!

Moje pytanie może budzić pewne kontrowersje, ale mimo wszystko spróbuje . Czy silnik mk-17 można zamontować w samochodzie , jak wiemy silnik ten jest samozapłonem i niema kontroli obrotów. Czy wiec można w jakiś sposób tą kontrole zrobić ?

dziękuje i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ,tak Zeiss 2,5 i te popuchniete ,pociete,zatluszczone od zapuszczania paluchy ....

gdzie te czasy ???

chociaz niedawno przy probie silnikow przejechal mi moj BAT Flyer (ten bezogonowy-trojkatny czarny Diabel) tak po paluchach :? , ze wcale nic mu nie brakuje do dawnych Zeissow ,JEN,Rytmow & Co....

Pozdrawiam Janek

PS: BARTOSZ NOWAK - kazdy silnik da sie zamontowac do samochodu ale przy MK-17 sa wlasnie klopoty z regulacja obrotow -musisz raczej skombinowac jakis silnik zarowy z gaznikiem RC i duza glowica do chlodzenia i kolem zamachowym (oczywiscie najlepiej jakby silnik mial sprzeglo odsrodkowe ) ... MK-17 to typowy silnik szkolny -lotniczy -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie mlodziez co to na jenkach nie latala fanaberie glosi. U mnie tez zapach eteru przywoluje wspomnienia moich poczatkow z F2B. Jak piszesz ze sie czegos nie da zastanow sie najpierw czy napewno masz racje. Jak chcesz to podesle tobie zdiecia przepustnicy rc do jeny (wlasna robota) oraz chlodnicy wodnej (tez do jeny i tez samorobka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bravo Szczepan ...byles b.blisko:

Selbstzünderkleinstmotor Carl Zeiss Jena - co za "lamacz" jezyka ;D

 

Jezeli chodzi o samozaplon do Auta to wlasnie Jeny mialy caly zestaw do tego :

Gaznik RC ,Kolo zamachowe,Duza Glowica albo Glowica z chlodzeniem wodnym ...ale to juz ciezko dostac ...no chyba ze u mnie ;D

 

pozdrawiam

 

PS : ale na razie tych czesci AUTO/BOOT do Jeny nie chce sie pozbywac ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ,widze ze wszyscy sa dobrze zaopatrzeni ...

ja oczywiscie mam wszystko podwojnie....-to mi zostalo z dziecinstwa -jak kolega mial Autko to ja musialem miec dwa ...ta choroba jakos sie nazywa ...zapomnialem bo oprocz niej mam jeszcze postepujaca skleroze ... ;D

Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Haha ja sie jeszcze złapałem na samozapłony KMD 2.5ccm smigło 100na100 Ruskie chyba :D takie elastyczne :D Czeski Spurt, przerobione skrzydła wersja z lotkami i jazda hehe to były emocje jak ten silnik wszedł na max obroty i jeszcze sie dokreciło odpowiednio srube z kompresji wow :jupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.