Skocz do zawartości

Mój TOTO-7


collins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odważyłem się zbudować model RC, wybór padł na konstrukcję TOTO-7. Ze względu na brak czasu trwało to około 6 miesięcy... o zgrozo. Po pierwszych próbach ujawniły się błędy, które sądzę że poprawiłem. Model w testowej formie wyglądał tak:

20150707_181339_1%201_zps4qgxf9ph.jpg

 

Po kraksie na pasie startowym okleiłem go całego taśmą i wykonałem od podstaw podwozie - raczej nie udane. Teraz wygląda tak:

20150712_162449_zpszez1pnkd.jpg

Bardzo chciałem żeby wzbił się w powietrze dlatego brakuje jeszcze pokrywki na nosie  ;)

 

Próba, tak naprawdę druga, okazała się dość pomyślna, nie wyszło jedynie lądowanie.

Z informacji jakie odnalazłem to SC powinien być w 1/3 szerokości skrzydła, u mnie chyba jest dalej, bo w locie model przechyla się mocno do tyłu. Pakiet przesunąłem już max do przodu więc pewnie będę musiał ołowiem dociążyć. Mogę prosić o opinię?

 

A oto krótki lot zakończony na ...

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=ott3wORiQ1E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 " TU MAM CIOTKĘ TAM MAM WUJA ZNAJOMOŚCI MAM OD      h.............. "  Pogratulować znajomości. Mnie dwa tygodnie  temu podczas wieczornych lotów  Trenerkiem M-500 " napadło "  stado chrząszczy -straciłem model, na dosłownie kilka sekund z oczu i w efekcie wylądowałem miękko na brzozach. Sciąganie   za pomocą zarzucania obciążonego sznurka na model trwało około 1,5 godziny , o obtartych do krwi palcach od kręcenia stylonową linką nie wspominając.A co paniki to myślę się  iż chciałeś po prostu wykonać ładny przelot przed kamerą no i nie wyrobiłeś się przed ścianą lasu. Nie ty pierwszy i raczej nie ostatni. Dlatego od czasu tamtej "przygody" wolę podjechać te 3 km na prawdziwe lotnisko niż latać za domem.Wiem mało kto ma tak blisko na lotnisko !!

A model bardzo ładny - zresztą ze stajni Motylastego badziewie nie wychodzi.

Pozdrawiam  i życzę następnych wspaniałych lotów Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strażacy byli bardzo mili i chyba zrozumieli człowieka w sytuacji bez wyjścia. Przepuszczam, że to nie pierwsza i nie ostatnia taka akcja, jak się lata w pobliżu drzew to prędzej czy później musi się w nie wlecieć. Na lotnisko mam 25km, więc raczej tam nie zawitam. Zazdroszczę 3km... Zdecydowanie muszę znaleźć lepszą miejscówkę na loty.

Trochę offtop... dotarł do mnie zestaw do fpv i może do weekendu uda się go zamontować i oblatać :)

Pozdrawiam Włodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.