Skocz do zawartości

Części zamienne


Bartosz Nowak

Rekomendowane odpowiedzi

Tlok z jednego silnika np Mk-17 1,5 cm? nie pasuje do silnika np.: MVVS 1,5 o tej samej pojemnosci...sa poprostu roznice w konstrukcji (inny sworzen,inna dlugosc plaszcza tloka ,ciezar tloka ,material ..nie mowiac juz o srednicy tloka ...)czasami nawet ciezko dobrac tlok do tego samego typu silnika ...mam kilka tlokow z MK-17 ktore "za chiny" nie pasuja mi do innej 17-ki (albo za luzne albo za ciasne) ktora ma juz slabe sprezanie ...ciezko jest dobrac idealne pasowanie ...

W pelni wymienialne byly czesci do silnikow Cox -a... no ale pasowanie tlok/cylinder bylo doskonale utrzymane przez b.b.malaTolerancje wykonania... no i zespol tlok /cylinder byl stalowy ...taki zestaw nie zuzywal sie tak szybko ...

Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz , nie rozklepuj Tloka !! bo to na dlugo nie pomoze lub czasami nawet nie da zadnych wynikow :? -dolej do paliwa lepiej troche rycyny to wtedy silnik z niewielka kompresja bedzie jeszcze "chodzil"...no chyba ze cos gorszego stalo sie temu Tlokowi ?

 

Silnik najlepiej schowaj -moze kiedys trafisz na dobry zestaw Tlok/Cylinder i wtedy po wymianie bedziesz mial silnik "jak znalazl"...ja tak mam odlozone kilkadziesiat silnikow i co pewien czas "dostane" jakas czesc i juz mam znowu sprawny/kompletny silnik ...tylko trzeba miec troche cierpliwosci .....

Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.