Skocz do zawartości

Jaka dł. anteny - Multiplex Micro 5/7-40mHzE


zazuPOL47

Rekomendowane odpowiedzi

pierwszy post wiec witam wszystkich modelarzy i zapaleńców pozytywnie zakręconych!

 

PROBLEM ODTYCZY ANTENY ODBIORNIKA Multiplex 5/07 40mhzE, przecieła mi sie przypadkiem podczas pływania(i prawdopodobnie kawałek zostałw jeziorze), nie chiałem jej lutowac, gdzyż moze to mieć jakiś wpływa na jakosć odbieranego sygnału, postanowiłem wlutować nowy kabelek o mniej wiecej tej samej srednicy, problem polega na tym ze nie wiem jaka powinna być optymalna długoś anteny dla tego odbiornika dałem mniej wiecej o dł. 65cm!

 

Teraz pytanie do fachowców:

1. Czy jak dałem zbyt długą lub zbyt krótką antenę bedzie to miało znaczącą róznice w sygnale?

2. Jaka powinna być optymalana długość, czy ktos posiada ten odbiornik i jest w stanie podac rzeczywistą(firmową długość) lub czy ktoś poprostu wie i jest w stanie mi pomóc w tej sprawie!?

 

foto336rt1.jpg

 

 

dziekuję

i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość anteny znacząco wpływa na 'różnice w sygnale'.

Jaka mam być konkretna długość tej anteny, może odpowie ktoś kto posiada taki odbiornik.

Lecz jeśli chcesz uzyskać odpowiedź na to pytanie, to zapraszamy do działu 'powitalnia'. Napisz coś o sobie i wstaw avatar, wtedy na pewno inni użytkownicy forum z chęcią odpowiedzą na twe pytania, w innym przypadku słabo to widzę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, że wyczytałem w jakichs mądrych opracowaniach, długość anteny to wynik jakiegoś tam działania matematycznego gdzie pod uwage bierze sie napewno częstotliwość w której pracuje dany odbiornik. Były jeszcze jakies cyferki ale za cholere nie pamietam. Wiem tylko że dla wiekszości odbiorników 35 i 72 mhz było to około metra z różnicami paru mm. Może ten Twój Jeti to mały odbiornik do małych modeli i ma zasięg koło 300 m? Wtedy krótsza antena dużo by wyjaśniała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.