Skocz do zawartości

Alternatywna ładowarka do baterii DJI Phantom 3


Melon2k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pilnie do realizacji 2-3 dniowy nalot do 10-12 dziennie. Aktualnie mam trzy dodatkowe baterie do Phantom'a 3 Adv wiec potrzebuję dwóch dodatkowych ładowarek aby mieć "ciągłość" lotu.


Oryginalna ładowarka DJI to koszt 300 zł (100W) lub 200 zł (57W). Zamówiłem wiec na aliexpress szybką ładowarkę do trzech baterii. Niestety po pierwsze chińczyk zwlekał ponad tydzień z wysyłką, a teraz paczka utknęła na odprawie celnej i jest klops.


 


Na Youtubie można znaleźć kilka filmków nt. ładowania baterii do P2/P3 ładowarkami modelarskimi n.in. ten:


https://www.youtube.com/watch?v=nnYKrWz_x4I.


 


Koszt dwukanałowej ładowarki rc o mocy 80-100W to 400-500 zł. Tylko czy potrzebna jest tak naprawdę taka specjalistyczna ładowarka skoro baterie do Phantomów są "inteligentne" i mają wbudowany procesor ładowania ogniw lipo? Oryginalna ładowarka DJI do Phantoma 3 wygląda jak zwykły zasilacz do laptopa, a nie jak ładowarka rc. Ma jedna jeden haczyk tj. nietypowe napięcie wyjściowe 17.4V. Podobnie jest z ładowarką do Phantoma 2 - 12,6V.


Natomiast baterie maja napięcie odpowiednio 15.2V (P3) i 11.1V (P2).


 


We wspomnianym filmiku gość ładuje baterie do Phantoma napięciem 16V programem Pb. W komentarzu pisze, że baterie Phantoma 2 można ładować napięciem 12V. A wiec minimalnie wiec niż napięcie baterii (15.2 i 11.1).


Zastanawiam się wiec czy nie wystarczy kupić uniwersalny zasilacz laptopowy np. Qoltec Monolith za 80zł (http://www.qoltec.pl/produkt/zasilacze/laptopy/uniwersalny-zasilacz-sieciowy-120w-8-wtyczek-kabel-zasilajacy). Można w nim ustawić napięcie 16V co przy prądzie 6A daje 100W. Problem byłoby tylko dorobienie wtyczki.


 


Czy dobrze kombinuję z tymi ładowarkami?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.