Skocz do zawartości

Super Tigre G-34


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatnim kretobiciu nadszedł czas, aby umyć silnik i wymienić łożyska. Po rozbiórce, okazało się, że było to konieczne. Łożyska miały duże luzy, bo silnik pięknie już dzwonił.

Teraz mam wielki problem. Pani z Wimarexu na pytanie czy dostanę u nich takie łożyska powiedziała, że muszę sobie poszukać na stronie Tower Hobbies w częściach zamiennych i podać im numery katalogowe. O ile łożysko przednie 607- 2RS można dostać bez problemu, to łożysko tylne z takimi wymiarami 13 x 24 x 6 nie istnieje w sklepach. Ciekawą sprawą jest to, że na stronie Tower Hobbies http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXFY86&P=7, niby orginalne łożysko ma wymiary 12 x 24 x 6. Ni jak to sie ma do mojego łożyska. Gdyby było o takim rozmiarze to bez trudu mozna je dostać w naszych sklepach. A tu mamy jakąś anomalię 13mm otwór wewnętrzny. W końcu znalazłem coś takiego http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXLBW1&P=7, i nie wiem co dalej robić. Czy przy wymiarach tego orginalnego jest pomyłka, czy ja mam silnik z jakiejś extra produkcji. W moim łożysku jest 11 śrutów, w tym niby orginalnym z TH też 11, a to z dobrym wymiarem ma 10 śrutów. Czy znajdzie się jakaś dobra dusza aby mi pomóc. Sam zakupów za granicą nie zrobię bo barierą jest niestety język. Ewentualnie pozostaje jakiś sklep modelarski typu Wimarex, ale tu ciężko się dogadać jak widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Wyślij mi na PW dokładne wymiary łozysk oraz informację czy mają byś kryte czy nie.Podejrzewam że to od piasty będzie zakryte.U nas jest sklep specjalizujący się w łożyskach, drugi jest w Starachowicach w których jestem codziennie.Jak będą to ewentualnie kupię i Ci podeślę.Do MVVS już tam kupowałem.

 

Najlepiej zmierz suwmiarką średnicę zewnętrzną, wewnętrzną oraz szerokość.Mój numer komórkowy wysłałem na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik ten przepracował niezbyt intensywnie 4 sezony. Nie miałem z nim problemów z odpalaniem lato czy zima i nie zauważyłem jakiegoś spadku mocy. Jedynie to dzwonienie łożysk dawało się we znaki. A jakich problemów można się jeszcze spodziewać. Łożysko od strony piasty kupiłem dzisiaj bo z takim rozmiarem nie ma problemu. Z tym od strony korbowodu już gorsza sprawa bo gdzie się tylko dowiadywałem to nie ma łożysk z 13mm średnicą wewnętrzną. Byłem dzisiaj równierz w Modele Sklep we wrocławiu i chlopaki powiedzieli, że na początku czerwca dostaną dużą dostawę części zamiennych do ST, GMS, ASP, a więc jest szansa, że łożysko dostanę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.