Skocz do zawartości

Problem z AutoCAd-em


tom000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :!: Pracuję już parę lat z tym programem ale ostatnio pojawiły sie dwie kwestie z którymi mam problem:

 

1)Chcę zbudować skrzydło konstrukcyjne tak aby żebra były ustawione pod kątem 45(taka kratka). Myślałem aby narysować skrzydło w przestrzeni i przekroić w odpowiednich miejscach generując w ten sposób kształt żeber. Pojawia się jednak problem: Autocad robi przekroje tylko brył a ja rysuje skrzydło za pomocą powierzchni walcowych(skrzydło ma tylko powierzchnię zewnętrzną a nie ma wnętrza). Moje pytanie brzmi jak narysować inaczej skrzydło(aby zachować żądany profil) lub jak zrobić przekrój w inny sposób tak aby uzyskać kształt "ukośnego" żebra

 

2)Rozrysowałem kilka formatek balsowych pod cięcie laserem. Dawniej oddawałem balsę do cięcia osobie która pracuje w autocadzie. Tym razem oddałem do pana który pracuje w Corelu(ja o nim nie mam zielonego pojęcia). Pan który mam mi wyciąć balsę zgłasza problem że w Corelu na moim rysunku jest ok. 8lini jedna nad drugą(laser ganiałby kilka razy tnąc już przecięte).Ja sprawdzając rys. nic takiego nie stwierdziłem więc jest to spowodowane otwarciem rys w Corelu. Wie ktoś może jak narysować rys w autocadzie tak aby po otwarciu go w Corelu nie było takich problemów?

 

Za wszelką pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Gdzies juz pisalem o tym problemie.

 

No wiec wystarczy wziasc normalne zebro i wydluzyc je do dlugosci dlugosc bazowa * pierwiastek z 2 .

Tylko wydluzyc a nie powiekszyc. Znaczy tylko wymiar wzdluz.

 

Eeeee laser w korelu.... troszke nieprzystosowany ten Pan jest :D

Ogolnie ciezko bedzie to wyeksportowac. Zalezy jeszcze o ktorego korela chodzi.

Jezeli rastrowo to wyeksportowac na bmp i po klopocie. Jezeli wektorowo to ,eee przerysowac?? :|

 

Ostatecznie mozna poczytac, przejzalem po lebkach i znajdzie sie sposob :

 

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=dwg+na+cdr&btnG=Szukaj+w+Google&lr=lang_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ze temat przerabialem i to dokladnie taki jak TY podczas konstruowania modelu CARO to postaram sie pomoc.Postaram co nie znaczy ze jeszcze bardziej nie skomplikuje.JAk wiadomo w zabawia 3D jest tyle mozliwosci osiagniecia efektu co autorow i nie ma tej najlepszej. Po prostu co kto lubi ;lub kto jak umie :)

caro_3_medium.jpg

 

Sprawa 1

Linie jakie rysujesz musza byc rysowane poliliniami a nie linia. Moze tu jest problem z wielokrotnoscia lini....

Sprawa 2

JA zebra robilem tak ze jak mialem juz powierzchnie skrzydel ( jakby pokrycie ) w cadzie to dodawalem bryly ktore byly przestrzeniami pomiedzy zebrami tak aby mozna je bylo odjac od powierzchni....

A jak odjac od powierzchni???Ano export do 3DMax i tam to juz bez problemu.Potem znow export z maxa do cada jako dxf i potem bawiac sie ukladem UCS obrysowalem polilinia zebra i tyle :)

 

Ukladajac formatki warto od razu wrysowac je w ramke ( format balsy ) co ulatwi skalowanie w corelu.

Wiekszosc laserow pracuje wlasnie pod corelem a to ze corel czyta dxf i ktos przyjmuje pliki z cada to inna bajka . Tyle ze ten kto tnie musi znac sie na cadzie aby plik ew. przygotowac. :)

 

W corelu warto rozgrupowac elementy i ulozyc je pozadnie warstwami tak aby warstwa ponizej byla ta do ktorej ma laser przeskoczyc. LAser tnie z corela po kolei warstwy wiec mamy kontrole co po czym bbedzie ciol. JAk tego nie zrobimy ploter bedzie skakal z jednej strony formatki na drugi tracac czas zamiast przeskoczyc do najblizszej lini czyli warstwy.

 

MAm nadzieje ze pomoglem ciut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.