Skocz do zawartości

Turnigy9x spalił się odbiornik?


Athen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Używam t9x i odbiornika8ch z zestawu, wersja v2. Podczas lotu regulator zaczął pipczeć regulator. Wylądawałem, zmieniłem pakiet i niby wszystko ok. Odłączyłem pakiet i podłączyłem spowrotem. Samolot przestał reagować, żyje swoim życiem. Serwa przesuwają się do maksymalnej pozycji i tak stoją. Rozkręciłem odbiornik, lekko śmierdział przypalonym. Dioda świeci przy podłączeniu serw, mrugnie i zgaśnie.

 

Próbowałem go przebindować. Podłączam zwrotkę - dioda miga. Włączam apke a dioda nic, nadal mruga.

 

Zdechł? Jak tak to od czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

podepnę się do tematu (mam nadzieję że kolega się nie obrazi :)) Otóż po ostatnim krecie urwała mi się antena (część bez ekranu). Zastąpiłem ją oryginalną od odbiornika frsky http://abc-rc.pl/Antena-U-FL-150mm tylko część aktywna tej anteny ma długość dokładnie 33mm, a z tego co wyczytałem na innym forum w standardowym odbiorniku turnigy wynosi ona 31mm. Czy te 2mm różnicy będą mieć wpływ na zasięg odbiornika, czy trzeba będzie skracać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak do końca, że ma mieć 31mm. To wartość obliczeniowa, zakładająca idealne warunki, Wpływ na długość ma szereg czynników, choćby nawet długość i pojemność ścieżek na płytce. Jednak te 2 mm nie powinny mieć zauważalnego wpływu na zasięg i są uwzględnione przez projektanta, aby skompensować te czynniki. Pytanie czy jest to liczone/mierzone pod odbiornik czy pod konstrukcję anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.