Skocz do zawartości

Ładowanie Li-Ion bez balancera - czym?


mykey
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! 

 

Kiedyś używałem napędów spalinowych, więc o pakietach wiem mało, a przerzucam się na zasilanie elektryczne.

 

W jaki sposób najlepiej naładować pakiet Li-ion (4s, 14,8V, 2,25Ah, bez balancera ale z płytką zabezpieczającą, która zapobiega przeładowaniu i rozładowaniu cel)

Dokładnie coś takiego: http://allegro.pl/pakiet-akumulatorow-litowych-14-8v-2-25ah-i5536049517.html

 

Doczytałem, że ładowarką z balancerem chyba nie można... ale sam już nie wiem.

 

Czy taka ładowarka zda egzamin i zapewni bezpieczne ładowanie?: https://4444.com.pl/p1135,ladowarka-do-pakietow-li-ion-li-polymer-4s-14-4v-14-8v-1-0a.html

 

A może Redox Alpha Solo? Polecił mi ją sprzedawca. Ale ona ma balancer.

 

A może jest jakieś inne rozwiązanie? Interesuje mnie najtańsze i najprostsze.

 

Pozdrawiam!

Michał.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Ta ładowarka jest właśnie do takich pakietów z balancerem (to ta płytka PCB-6).

Natomiast zupełnie nie wyobrażam sobie - co chcesz tym pakietem zasilić. Masz do dyspozycji optymistycznie 60W, przy masie tego pakietu.... ?

- Jurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli rozumiem, że ten pakiet nie da mi dużego prądu w jednostce czasu? (zasilenie modelu auta)

 

Czyli szukać innego pakietu? (20-30C to chyba ta wartość której mam oczekiwać?) Czyli musi to być pakiet Li-Poly?

 

dzięki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być LiPo, Dawniej nie było LiPo i ludzie żyli. Ale stosunek masy, do ilości energii, do oddawanego prądu, Lipo na zasadniczo najlepsze.  Li Ion musisz mieć przystosowane do wysokiego prądu rozładowania. Do samochodu ze względów bezpieczeństwa często zakłada się w twardej obudowie - hard case.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Dokładnie tak.... Zazwyczaj, w autach nie stosuje się tak dużego napięcia. Standardowo to są 2 LiPole lub 6 NiMh. Chyba, że robisz jakąś własną konstrukcję ?

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.