Skocz do zawartości

w czym nosicie wasze maszyny


edtheduck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po stracie mojej f450, postanowiłem zbudować coś małego.

Mam ramę ZMR250 z osprzętem i nawet zmontowałem coś latającego, jednak zamierzam zmienić jedną z płyt na taką z wbudowanym PDB.

Jednak ja nie o tym.

Jakich używacie walizek/wkładów do bezpiecznego przenoszenia quadcopterów? Widziałem na youtube, że używali skrzynek na broń krótką, ale nie jestem pewien jakie powinna mieć wymiary.

Podpowie ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego ZMRa noszę w zwykłej walizce aluminiowej kupionej w Juli, dostępnej także w każdym innym budowlanym markecie. Znajomy ma to "prawie to samo", czyli "czarne" i z zaokrąglonymi rogami. Wpisz w gugla "walizka aluminiowa hard head", dostępne za ok 70-80 zł, wymiary to coś ok. 45x30x15cm. Jest to też dobra "platforma startowa" jeżeli zaczynasz lot w wysokiej trawie.

 

Spakowałem się w nią na wakacje, zmieścił się quad (zdemontowane śmigła), batki, 20+ setów śmigieł 5" w oryginalnych paczkach, trochę 6" (czyli ogólnie dużo za dużo), ładowarka, jakieś podstawowe narzędzia, trytki itp. Jedyne co pozostało poza nią to gogle, (quanumy V2, ale fatsharki czy inne skyzony pewnie bym zmieścił).

 

EDIT: aparatura też weszła

 

Jeżeli zamierzasz zakupić PDB diatona, to ostrzegam, że nie zawsze pasuje, tzn. na rynku są różne ramy "ZMR250", bo to otwarty design i niekiedy nie pasują otwory. Mi pasowały, koledze nie - musiał wiercić w carbonie (działa, ale jednak...). Kupowaliśmy z tego samego sklepu, z tej samej karty produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za podpowiedź :)

Co do PDP to zamówiłem niby ulepszoną wersję 2 od diatone, ale jak nie będzie pasowało to najwyżej odłożę dla następnego projektu.

 

problemem nie jest PDB, tylko ZMR250 - są różne, od różnych producentów, sprzedawane jako ten sam produkt - zapewne typowe podejście "kto taniej" i to w nim czasem trzeba pogrzebać (bo tak chyba łatwiej niż w wiercić PDB). Masz może linka do v2 tego diatona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.