Skocz do zawartości

SHARK 20 LiFe ładowarka


airbites

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście ze można lądować AA i AAA. byle by tylko były ni-xx. Apropo komórki to tez możesz lądować ta ładowarka tylko ja bym polecił lądować małymi prądami bo niewiadomo ile aku ma rzeczywistej pojemności. Co do ostatniego pytania to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Baterii się nie ładuje tylko akumulatory.Paluszki rozumiem jako baterie.Akumulatory jak najbardziej.Jeżeli będziesz ładował akumulatory o nieznanej pojemności ustaw łądowarkę na prąd ładowania w granicach 100-200mA.Ponieważ deltaV nie zawsze działa prawidłowo dobrym wskaźnikiem naładowania jest wyczuwalny wzrost temperatury akumulatora.Najlepiej kontrolować i jedno i drugie.Shark 20 Li-Fe ładuje wszystkie rodzaje akumulatorów .Proponuję zapoznać się z instrukcją ładowarki.Nieużywany długo akumulator ni-xx dobrze jest poddać formowaniu.2-3 cykle wystarczają przeważnie.

Po cyklu formowania ustaw rozładowanie akumulatora prądem około 300mA i odczytasz wartość wyładowanej pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, bo na poczatku chciałem kupic ładowarke BC 900 bo tam miał testowanie pojemności ale dowiedziałem sie o ładowarki do wszystkiego. Z czego dowiedziałem ze Shark 20 mozna na komputerze sprawdzić prace akumulatorów akumulatorów AA i AAA bo u mnie pisze ze ma 4x 2100 mAh i dwie nie nadaja do aparatów cyfrowych i innych:/ i chce poprawdzac max pojemność która daje razy akumulatory AA , w komórce itd i poładować je. Moze macie inne propozycje jakiś ładowarki??Dodam ze mieszkam w Poznaniu i wiem ze w sklepie modelaskim sa.

 

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p1107,ladowarka-mikroprocesorowa-shark-20-life-pelikan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Sharka 20 możesz podłączyć do kompa przez USB.Nie ma sensu kupować oryginalnego oprogramowania.W necie jest fajny program SharkLab.kabel USB pasuje od np, aparatu cyfrowego.Na ekranie komputera masz graficznie przedstawiony proces ładowania.Łatwo pokapować o co chodzi na wykresach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. tylko muszę wierzec jaka wstyczke ma ta ładowarka do komputera. aparaty cyfrowe maja różne wtyczki do podłączenia komputera tzn przez usb. a możesz podać link do tego programu?? bo nigdzie mogę znaleźć w necie. A jedno mam pytanie czy trzeba ustawic do jakiej pojemnosci ma ładowac czy ładowarka sama wykryje do ile może naładować pojemności akumulatorki np. AA czy akumulatorki Li-Pol do komórki? i czy ładowac szczerowo czy równoległe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
http://www.volny.cz/vladimir__p/Software.html program jest tu.Co do kabla to nie mam jak zrobić zdjęcia, ale do ładowarki pasuje również kabel od odtwarzacza MP4 Pentagram i od cyfrowej kamery Sony( takie urządzenia posiadam więc pasuje na 100%).Co do ładowania, to ładowarka bada cały czas parametry ładowania i odłączy w odpowiedniej chwili ładowanie.Jednak aby określić pojemność musisz wyładować pakiet jakimś tam prądem i zobaczyć ile się z niego wyładowało w mAh i to będzie uzyskana pojemność akumulatora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za program. ja ma kable od aparatu cyfrowego SAMSUNG i jakiś chińskiej mp3. i no kabel od drukarki i te 3 rzeczy maja inne wejście.

W poznaniu w sklepie jest taka:

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p1107,ladowarka-mikroprocesorowa-shark-20-life-pelikan

 

I czy taka cena nie jest za dużo??Może znacie jakis tance sklep w poznaniu??I dodam ze nie chce kupować przez neta bo miałem takie coś ze ukradli kasy i nie przysłali towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.