Skocz do zawartości

Dzień dobry


RcHammer

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry raz jeszcze

 

Nazywam się Jan. W wolnych chwilach latam helikiem. Posiadam 4 kanałowy model Mjx F646. Do forum dołączyłem, bo szukam informacji potrzebnych do  wyposażenia mojego modelu w ogonowy silnik bezszczotkowy. Być  może któryś z szanownych forumowiczów też lata/ł tym helikiem..  Jest to w moim odczuciu dość prosty do własnoręcznych napraw helikopter i na moim etapie zaawansowania w pilotażu dobry wstęp do zabwy helikopterami 6 kanałowymi, co jest jednym z moich celów. Można nauczyć  się na tym modelu wielu potrzebnych odruchów,   a w razie kraksy, które czasem się zdarzają, mam okazję poeksperymentować.

Mimo, że można kupić  części to niektóre komponenty - nawet lepszej jakości  niż pierwowzór da się łatwo dorobić samemu. Tego typu przeróbki są dla mnie -  oprócz latania   najkreatywniejszym  i najprzyjemniejszym  elementem tego hobby.

Jak już wcześniej wspomniałem głównie interesuje mnie napęd bezszczotkowy wirnika ogonowego. W ofercie producenta nie ma zestawu do tego typu przeróbki, więc próbuję się dowiedzieć, czy w ogóle da się to zrobić, a intuicja podpowiada mi, że się da. W helikopterze wymieniłem już zwykły silnik na dedykowany do tego modelu zestaw bezszczotkowy. Mam również za sobą udaną próbę przezwojenia takiego silnika. (okazało się, że spalony nawój nie jest z miedzi tylko z aluminium). Właśnie historia z awarią silnika bezszczotkowego i jego jakości w stosunku do $ jakie za niego dałem skłoniły mnie do szukania informacji na temat alternatywnych sposobów ulepszenia mojego helika. Zdaję sobie oczywiście sprawę, że moje zainteresowanie tym modelem dla zaawansowanych lataczy może wydawać się nieco śmieszne, bo helik bardziej przypomina zabawkę niż model w bardziej "dumnym" tego słowa sensie, ale dla mnie na tym etapie jest ok. Jeśli się trochę pokombinuje to można mieć w miarę tani w eksploatacji i przyjemny do nauki helik.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.