Skocz do zawartości

Adresowanie paczek wysyłanych przez PP


Tost

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie.

Za kilka dni zostanie do mnie wysłana pewna paczka.

Z różnych wzgledow chce aby ona zostala wyslana na inny dres niz moj domowy.

Dokladni chodzi o mieszkanie ciotki w ktorym nikt nie mieszka, gdyz sobie odbiore z poczty wracajac ze szkoly

Zostanie zostawione awizo, i teraz pytanie, czy jesli paczka zostanie zaadresowana na pewien adres (inny niz mam w legitymacji szkolnej) ale na moje imie i nazwisko, zostanie mi wydana na poczcie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia Pani w okienku, nic więcej...

 

ja zawsze testuję sobie, pokazuję tylko karteczkę, i najcześciej Pani w okienku nie chce widzieć na oczy dokumentu tożsamości...

 

ale uprzedzam że to może mieć miejsce na innych oddziałach poczty niż główna, na głównej poczcie wątpię czy by to przeszło

 

inaczej jest z poleconymi, przy mnie sprawdzała każdą literkę w nazwisku, adresie i przyczepiła się że ktoś ogonka nie napisał... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że możesz mieć kłopoty z odbiorem paczki. PP sprawdza głównie ADRES z dokumentu. Dużo gorzej wygląda sprawdzanie imion i nazwisk.

 

Możesz poprosić nadawce, by dopisał na przesyłce: WYDAĆ TYLKO PANU XXX zameldowanemu w YYY. Adres na przesyłce jest tylko adresem DOSTAWY. Nie próbowałem tego z PP. Przy przesyłkach Kurierskich taka akcja działa. Ja zawsze odbieram paczki w firmie w której jestem zatrudniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dziwne, bo u mnie nigdy się nie zdarzyło, aby pani w okienku chciała poznać moją godność i adres! Ot, idzie się, awizo trzeba pokazać i po sprawie. Zarówno jeśli chodzi o przesyłki "zwykłe" jak i te polecone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.