Skocz do zawartości

FUN CUB FT


miro-er1

Rekomendowane odpowiedzi

W sowim FC przed ostatnią kraksą podwozie miałem wzmacniane, ale teraz nie mam i daje radę, ale ja mam niezłej jakości płytę lotniska. Poza tym staram się lądować delikatnie.

Na pełnych klapach (pytanie jakie to są pełne klapy? u mnie ok.80) nie zadziera, bo one już wtedy działają jak hamulec i trzeba trzymać gaz aż do przyziemienia, inaczej model spada.

 

Na wietrze, jak mi buja modelem, zawsze używam lotek, użycie tylko SK jest mało efektywne.

Tak ogólnie: w warunkach turbulentnych (wiatr) powinno się do lądowania podchodzić bardziej dynamicznie, z większą prędkością i mniejszymi klapami.

Chociaż akurat w przypadku FC to jest różnie. Ja czasem lądowałem w takim wietrze (bez klap!), że model niemal stojąc w miejscu, opadał na ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis nim polatalem , ale tylko na klapach do startu i tak caly czas poniewaz gdy wylaczylem klamy do lotu to spadal bardzo w dól i musialem go zadzierac do góry caly czas, jutro pomysle i chyba podloze cos ppod natarcie, jakas listewke czy kawalek deski balsowej, co prawda dzis tez dalem mniejsze smiglo 9x6, bo na 10x5 zrzeral strasznie duzo pradu i dzis reg mi odciol i awaryjnie ladowalem ale FC caly jest nadal. Włodek chetnie kiedys przyjade do was do Poznania polatac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na smigle 10 cali wydaje mi sie za latal gorzej a na tym 9 cali jakos lepiej i mniej pobiera pradu i jestem bardziej zadowolony , tak lzej jakos i spokojniej . tylko do startu daje mu caly gaz potem juz spokojnie lata na polowie gazu i lata naprawde fajnie chociaz wczoraj dopadl mnie silny wiatr tuz przed deszczem i troche go kleilem z przodu bo nie moglem nim wyladowac i zapikowale nim bez klap i pekl lekko, smiglo oczywiscie poszlo . mialem jakies abc 9x6 za 1,60 zl , teraz zalozylem tower pro 9x6E i zobaczymy ile produ szarpnie i jak sie bedzie na nim latalo. moj FC jest juz coraz ciezszy od kleju . teraz juz wazy 808g ale nadal fajnie lata . dzis wiatr za duzy w tej chwili ale jurto powinnem polatac . 

 

a jaki ty masz silnik w swoim oryginalnym ??   ja mam tylko 270W i ciag max 1200g i to na smigle 10 cali , myslalem juz o silniku o wiekrzej mocy cos kolo 400W zeby nim sie wlasnie lepiej pobawic, ten silnik jest troche zaslaby do zabawy ale polatac sie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam E-MAX SILNIK GT2812/10, 324W, ciąg 1350g, śmigła mam APC,

http://www.modelmotor.pl/silnik-105g-kv970-emax-gt2812-10.html

Mam 2 pakiety, 2200maH, a na jednym pakiecie latam ok 14min. Lata się bardzo dobrze, na 50% mocy lata bardzo wolno ale po dodaniu gazu do ok. 80-90%, ma mocnego kopa, potrafi iść pionowo do góry dość ostro, więc mam spory zapas mocy. A to lubię bo mogę zarówno spokojnie podejść do lądowania oraz szybko wyrwać do góry w razie chęci no i trochę poszaleć ;-) Jutro go zważę to podam ci jeszcze ile waży.

 

Ale ciekawe że Twój na tym mniejszym śmigle lata spokojniej, teoretycznie na śmigłe o większym skoku powinien być szybszy no ale widocznie praktyka jest inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale mam nieco slabszy silnik , wole na 9 cali tez mam troche zapasu ale nie za wiele by poszalec , troche sie boje o skrzydla zeby nie polamaly sie przy ostrych przeciazeniach, jak ten sie rozwali to w nastepnym zastosuje wlasnie mocniejszy silnik cos kolo350-380 wat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.