Skocz do zawartości

Futaba FC-16 drążek gazu ?


z.nicgorski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo

Mój nowy problem to ustawienie (zaprogramowanie) drążka gazu (prawego), kanał CH3

do regulacji prędkości śmigła w szybowcu. Regler to 40Amperowy jednokierunkiwy układ od Pana Bodziocha na 3LiPolach.Problem polega na braku regulacji od neutrum do maxa, działa tylko od min do neutrum, no może trochę dalej. Po przejściu tego punktu "zero" silnik zatrzymuje się i ponowne uruchomienie następuje po dociągnięciu drążka na minimum.Co mogę i jak to zrobić aby cała droga drążka była wykożystana?

A może ten regler tak ma ?!

pozdrawiam

zn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Raffik

ad 1. W mojej FC16 nie ma funkcji EPA (chyba nie ?)

ad2. regulator jast jednokierunkowy, uczy się on zaraz po włączeniu sprzętu (widać słabo ?)

Przeszedłem w programie na heli TREV i zadziałało !!! (na teraz).(BEZ ŚMIGŁA !!! HA HA)

Może ma ktoś inny pomysł ?!

Dzięki

 

pozdrawiam

zn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawko_k Witam

teraz mówię całą prawdę

...podłczyłem multimetr do Li Poli (11V, 2500mA; naładowane) i wyszło, przy drągu na połowie jego drogi spada napięcie poniżej 9V (regler odcina przy 8,7V !!!) LIPole nie są stare , ale od początku coś z nimi nie tak.Przy zdjętym śmigle jest wszysko jak najbardziej OK.

Śmigło mam 9/5" śilnik 600 (szczotka), wydaje się dobrane ale........

Jest sens założyć zworę na 5,7V ? (chyba nie ?).

ZMIENIĆ Li Pole ?! Na jakie ?

Załamka (kasa !)

pozdrawiam

zn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

prawda bolesna wyszła.........

zostałem przy starych LiPolach, ale silnik KE22/12(Robbe), śmigło 12x6,5 !

i to wszystko za radą Jurka. Moja stara 600 brała na siebie za dużo Amper, o wiele za dużo !!! Ten motor choć cięższy i wolniejszy to pewnie sprawniejszy.

Narazie próby odbyły się na tarasie domu ale wszystko wskazuje na dobry kierunek.

zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.