Skocz do zawartości

Parę pytań dotyczących aparatury i wykonania modeli.


gutekx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,w piątek zamówilem sobie Sky Lady-wkońcu. :P(model jeszcze nie doszedl)

 

Będę się na nim uczyl latać a w między czasie będę zbieral pieniądze i chyba zrobię modelik RWD 5 by Skazoo.

 

Kasa będzie na aparaturę,no i wlaśnie nie wiem czy dobrze wybralem bo chcialby wziąć Laser 4 ze strony http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=2756 albo http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=203 z serwami.Czy ta aparaturka dlugo mi posluży ????Dla mnie jest to kupa kasy i byl by to wybór na lata.

 

A co do budowania modeli samolotów to tak z ciekawości mam parę pytań.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4b57eee907ff0b9f.html tu macie taki typowy modelik

 

Tam są cyferki namalowane 1 i 2:

 

Nr1.-jak to jest zrobione że ta balsa jest tak ,,wygięta" sluszalem że balsę można wyginać ale nie chodzi mi jak się wygina tylko jak twórca uzyskal taki ksztalt??? jakaś foremka???

 

i Nr2.-to samo praktycznie pytanie,jak Wy to robicie że tą balsą oklejacie jak jakąś taśmą.

 

Ja jestem początkujący więc może nie rozumiem i poprostu cenzura :D nie mogę pojąć jak to jest zrobione choć dla Was jest to dziecinnie proste.

 

Z góry dzięki.

 

Aha i czym wy wycinacie balsę,i oklejacie modele(to się nazywa chyba papier japoński,prawda????)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do apki lepiej dozbieraj i kup MX 12 przynajmniej bo laser 4 to już przeżytek. Odnośnie balsy to;

Ad1. Pod ta balsa są profile i na nich przykleja sie właśnie balsę (ten element skrzydła nazywa sie kesonem).

Ad2. Tak samo jak w przypadku 1 pod balsa są wręgi o takim kształcie i na nie balse sie przykleja.

 

Modele oklejamy albo papierem japońskim albo specjalna folia termokurczliwa dostępna w sklepach modelarskich. Balse sie tnie skalpele, nożem do tapet (polecam ostrza STANLEY).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki to jeszcze jedna porcja pytań(dopiero się uczę :D)

 

1.)Jeżeli biorę plany z jakiejś tam strony i mam jeden pliczek które otwieram Acrobatem.

 

I czy te plany gdy wydrukuję w odpowiednim formacie np 140x70 bo mam dostęp do takiej maszyny to np skrzydlo będzie takiej samej wielkości jakie powinienem zrobić????

 

Jeśli tak to w jakim formacie powinienem to wydrukować???

 

Tak zrobilem z RWD 5,że wydrukowalem plany i nakleilem części na depron,czy będzie tak samo np z Kataną????

 

Czasem się zdarzają plany które można wydrukować na np 20 arkuszach A4 i po sklejeniu kartek skrzydlo będzie takiej samej wielkości jakie powinienem zrobić????

 

Z góry dzięki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki to jeszcze jedna porcja pytań(dopiero się uczę :D)

 

1.)Jeżeli biorę plany z jakiejś tam strony i mam jeden pliczek które otwieram Acrobatem.

 

I czy te plany gdy wydrukuję w odpowiednim formacie np 140x70 bo mam dostęp do takiej maszyny to np skrzydlo będzie takiej samej wielkości jakie powinienem zrobić????

 

Jeśli tak to w jakim formacie powinienem to wydrukować???

 

Tak zrobilem z RWD 5,że wydrukowalem plany i nakleilem części na depron,czy będzie tak samo np z Kataną????

 

Czasem się zdarzają plany które można wydrukować na np 20 arkuszach A4 i po sklejeniu kartek skrzydlo będzie takiej samej wielkości jakie powinienem zrobić????

 

Z góry dzięki .

 

jak inna skala to trzeba przeskalowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.