Skocz do zawartości

Optic 6 i ACT Pico 4 - problem z apraturą (POWAŻNY)


michalg0000

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z jakimś elementem elektroniki. Problem tkwi w tym że regulator jest podłączony do 3-go kanału odbiornika (4-kanałowego) a z nadajnika silnikiem steruje, zamiast drążka, przełącznik kanału 5, którego nawet nie ma w odbiorniku. Taka sytuacja zdarza mi się pierwszy raz i kompletnie nie wiem co robić. Zresetowałem wszystkie ustawienia w aparaturze, ale bez skutku. Posiadam Optica 6 i odbiornik ACT Pico 4. Dodam, że w komputerze przepustnica rozpoznawana jest normalnie (jako kanał 3, w drążku), a nie jako przełącznik kanału 5. Proszę o pomoc i chętnie usłyszę jakiekolwiek wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie włączyłeś to w Opticu (ma on taką funkcję)

 

Strona 23 z instrukcji do Optica

8. You may wish to have the electric motor controlled by an ON-OFF switch instead of the throttle stick (good for racers and aircraft that only use full throttle). In this case, go to the

STCK INPUT SELECT menu by pressing the UP or DOWN arrow key.

 

9. You can select Switch SW-01 ("ELEV RUDD D/R" to operate the electronic speed control by pressing the CLEAR button.

Jeśli to tym przełącznikiem włączasz/wyłączasz silnik to musi być to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest to. Też tak myślałem na początku, ale zmieniałem tę opcję i nic to nie daje. Poza tym w przypadku o którym mówisz silnik jest sterowany przełącznikiem SW-1 a u mnie jest to SW-2. Ponadto wydaje mi się, że to nie wina nadajnika, ponieważ on "wie" że steruje kanałem 5. To wygląda raczej tak jak gdyby odbiornik pomylił kanał 3 z 5. Nie sądzę żeby było to możliwe ale nie mam innego odbiornika żeby to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem chyba przyczynę:

Ten odbiornik jest programowalny:

zobacz

i chyba ktoś w nim przeprograomował kanał 5 na 3-ci.

 

 

Tu masz automatyczne tłumaczenie tej strony:

http://babelfish.yahoo.com/translate_url?doit=done&tt=url&intl=1&fr=bf-home&trurl=http%3A%2F%2Fwww.acteurope.de%2Fhtml%2Fprogrammier-interface_.html&lp=de_en&btnTrUrl=Translate

 

i cytat z tego tłumaczenia

In addition the transmitter channel No. 5 can be programmed for channel exit No. 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem. Do programowania potrzebny jest interface, którego nie mam http://www.acteurope.de/setup2.jpg. Wygląda na to że przypadkiem, podłączając stary regulator, w którym nie kontaktował przewód sygnału, odbiornik sam się przeprogramował. Problem w tym jak to cofnąć nie mając tego interface'u. Będę musiał kombinować na pałę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik nadaje się do śmieci. Nie da się go przeprogramować. Nie wiem jak producent mógł wypuścić produkt, który można przypadkiem przeprogramować. Na dodatek jest na tyle niepopularny, że wątpię że dostanę gdzieś w Polsce kartę programowania. No nic, pozostaje zarobić kasę i kupić nowy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyrzucaj go, tylko zapakuj do koperty, opisz problem i wyślij do producenta, ew. skontaktuj się z nimi wcześniej mailowo, celem uzgodnienia - może też ci coś doradzą (zdaje się że ten odbiornik ma funkcję auto-throttle-detection - o czymś takim ktoś wspominał chyba na rc-groups - więc może jakoś da się go wprowadzić w stan, w którym sam się zresetuje - nie wiem...). Firma ACT, to szanowana firma, więc na pewno Cię na lodzie nie zostawi. Jeśli będziesz im musiał wysłać odbiornik, to potrwa to pewnie z miesiąc lub dwa, ale zawsze będziesz miał odbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisać oczywiście mam zamiar. W końcu nie zaszkodzi. Zajmę się tym dziś. Wielkie dzięki za pomoc. Dałem Ci punkt pomocy :). Widzę, że jesteś z Wawy. Jak dokończę Extrę - pewnie na początku czerwca, bo teraz szykuje mi się prezentacja maturalna, możemy się spotkać i polatać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.