Skocz do zawartości

RWD-5 akumulator,a waga


albi78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kończę powoli sklejać model RWD-5 wg. planów z alexrc i mam pytanie do forumowiczów - jaka może być maksymalna waga taego modelu w wersji gotowej do lotu, chciałbym na początek użyć ogniw Ni-Mh bo takimi dysponuje w tej chwili, ale pakiet 5 ogniw waży około 240-250g w związku z tym masa modelu w całości to jakieś 700-750g (moja waga kuchenna nie pozwala na dokładny pomiar bo samolot jest za duży i przez to nie stabilny) moje pytanie brzmi czy przy takiej masie jest szansa na oblot czy nie?? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masa mojego, gotowego do lotu wynoslila 700g, ale latalem tez z aparatem fotograficznym i wazyl wtegy ok 1 kilograma. Waga sie zbytnio nie przejmuj. Wazniejsze jaki naped masz zamiar zastosowac. Bo pakiet 5 ogniw to, wydaje misie nieco niskie napiecie bedzie lepszy bylby 7-8 ogniw.

 

Pozdrawiam

baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... mam silnik na 6V i dlatego kombinowałem z 5 ogniwami czy mogę spokojnie użyć 6 lub 7 ??

 

6V powiadasz... czyli rozumiem, że szczotkowy... Jakiej klasy ??

Coś mi się wydaje, że może być za słaby jak na tą "robotę".

 

A co do napięcia, to ja do mojej szczotki klasy 280 (chyba na 6V) mam podłączony Li-pol 2s, a więc przy pełnym pakiecie - napięcie 8,4 V. Jakoś żyje :D Tak więc chyba 6 ogniw powinien tolerować, może nawet 7 :)

 

Aczkolwiek poczekajmy na opinię bardziej doświadczonych kolegów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego 2 ogniwa Li-pol to 7,4V na nie 8,4V !!!! na w miom gripenie latałem na silniku SPEED 400 6V i miałem pakiet 8,6V po 10-15 minutach lotu silnik był bardzo gorący ale działał bez problemów ... tylko migło nie większe niż gunter 125x110.

 

 

aby ulotnić RWD na zwykłym silniku to muszisz mieć conajmniej 480 lub większy 500-600

do mniejszego musisz dokupić przekładanie, ale pamietaj większy silnik mocniejszy regulator !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam silnik 280 ale to już wiem że raczej za słaby i chcę wstawić 400 i mam nadzieję, że poleci do tego mam śmigło 10,5x5 i przekładnie 4:1 co wy na to ??

 

Myślę, że dołożę jeszcze jedno ogniwo i zrobię 6 ogniw Ni-Hh co powinno dać 7,2V - czy ktoś wie jaki jest spadek napięcia na regulatorze ??

 

Jeszcze jedno pytanie jaki powinien być zakres wychyłu steru kierunku i steru wysokości ??

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.