Skocz do zawartości

Załączony nadajnik bez anteny


Karol93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam MC-10 i czasami, gdy latam na FMS, zapominam o wyciągnieciu kwarcu(pracuje tak kilka minut zanim zauważe że go nie wyciągnalem) przy nie załozonej antenie. Z tego co wiem, nie mozna nawet uruchomic aparatury bez anteny z kwarcami a co dopiero pracowac na niej kilkanascie min. Jeszcze nie mam możliwości sprawdzenia czy działa dlatego pytam, czy jest mozliwosc że ją sobie uszkodzilem ? Wiem, że pewnie powiecie że powinienem zaczekać aż bede mieć mozliwosc sprawdzenia, ale nie daje mi to spokoju i chce sie dowiedzieć już :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli zrobisz to raz przez chwile ( nawet do tych 5 min) to raczej nie powinno sie nic wydarzyć, natężenie prądu w nadajniku nie jest aż takie duże. co innego jeśli dłużej(30 ->) tak potrzymasz, to na bank ufundujesz sobie wizyte w serwisie.

kolega pare razy sie zapomniał programując model i efekt był taki, że zasięg z ok 2 km zmalał do 1 m :D (ma radio mc 16/20)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Dotknij tranzystora końcowego palcem a zobaczysz że jest gorący.Jak nie chcesz sobie spalić końcówki mocy to wyciągnij kwarc i po problemie.100 razy się uda ale 101 może się nie udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.