Skocz do zawartości

Problem z regulowaniem temperatury


HuGuSiK23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i tym samym proszę o pomoc.

Mam problem- mianowicie mam zasilacz i ściemniacz do świateł(wszystko ma służyć w pile do styropianu)i nie wiem jak mam podłączyć kabel z zasilacza do ściemniacza. Czy mam użyc do tego 1 kabla(ściemniacz ma tylko 2 wyjścia oznakowane 'P' oraz 'Z')- jeden koniec kabla wchodzi do 1 wyjścia ze ściemniacza a drugi koniec jest dołączony do drugiego wyjścia czy mam użyć obu kabli wchodzących z gniazdka do zasilacza( brązowy i niebieski)- do jednego wyjścia od ściemniacza wchodzi jedna końcówka brązowego i wychodzi z niego a do drugiego wchodzi niebieska i wychodzi również tym?

Dam może zdjęcia coby możnabyło lepiej mnie zrozumieć :) :

podlaczeniejo1.th.png czy może ma być tak:

podlaczenie2dd2.th.png

Prosze wszystkich o pomoc i przypomnę, że wyjścia na ściemniaczu mają P i Z( nie wiem co oznaczają). Ściemniacz mam stary ale działający i nie posiadam do niego instrukcji :(

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odświeżyłem tematu i podłączyłem tak jak jest na 2. rysunku :oops: i spaliłem(mam nadzieję)bezpiecznik- bo tylko błysnęło ze ściemniacza oślepiającym białym światłem.

Dziękuję bardzo Panu Motylowi za pomoc i napewno nie tylko mnie się przyda :)

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję

 

EDIT: Mam problek kolejny- gdzie podłączyć początek kabla do takiej falowanej linii i strzałką przez nią(literka Z) czy do literki P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.