Skocz do zawartości

Malowanie laminatu


kriss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam nieskończony kadłub ECO wykonany z włókna węglowego, jedyny problem w tym, że nie wiem za bardzo jak sie maluje laminat. Czy mógłby mi ktoś udzielić kilku rad odnośnie malowania tego typu powierzchni? jakie farby należy stosować, jak je nakładać, w jakich proporcjach, jakie podkłady stosować... i w ogóle z czym to sie je:)

Z góry dzięki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub musisz przeszlifować papierem o gramaturze 600, pokryć szpachlówka natryskowa jeszcze raz przeszlifować tak aby był gładki. Jaki lakier to zależy od twojego zaplecza bo jak masz kompresor i pistolet to kup sobie farbę akrylowa samochodowa 2 składnikowa i tym pomaluj. A jak nie masz akcesorii do malowania to pozostaje spray akrylowy i na to ze 2 warstwy bezbarwnego akrylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Nie używaj papieru drobniejszego niż 500. Panowie co Wy?

 

to nie obróbka balsy tylko laminatu :D tylko z pomocą papieru wodnego o gradacji powyżej 1000 da sie zachowac gładką powierzchnie umożliwiającą dobre pokrycie kadłuba farbą.

Ja osobiście, majac strukture kadłuba z włókna węglowego, zachowałbym oryginalny wygląd, tzn. wyszlifował kadłub i pokrył bezbarwnym, ale to juz kwestia gustu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Era, ja Cię rozumiem, ale wtedy warstwa bardzo słabo trzyma się poprzedniej.

Na mokro papier 400 lub 500 i gęstszy lakier. 3 warstwy w odstępach po około 5 minut.

Uwierz staremu lakiernikowi... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.