Skocz do zawartości

Pelikan FOX 2300 mm


Emhyrion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zima idzie, nie ma na to rady. Co prawda ostatnimi czasy aura nas rozpieszcza i śniegu jest (przynajmniej na Mazowszu) jak na lekarstwo, to jednak trzeba "zabezpieczyć tyły". Lądowanie warbirdami w kopnym śniegu łatwe nie jest, można łatwo połamać to i owo, a przecież zimą też trzeba czasem pofruwać, żeby aparatura nie zardzewiała. W tym celu mam dwa szybowce - cięższy ASW28 z FlyFly i lżejszy FOX. 

 

post-13206-0-28249900-1442757974_thumb.jpg

 

Ten drugi to prosta pianka. Kadłub, osobno statecznik i skrzydła. Złożenie modelu do lotu od wyjęcia z pudełka to 30-40 minut z ustawieniem sterów. Potem na lotnisku to tylko wsunięcie skrzydeł w kadłub, dokręcenie dwóch śrubek, wpięcie dwóch serw i tyle... Ja akurat mam modeli sygnowany przez firmę Pelikan, w chyba najładniejszym malowaniu, ale można kupić go też w wykonaniu FMS czy innych firm. To wciąż ten sam model, tylko z innym malowaniem... 

 

post-13206-0-81512200-1442757983_thumb.jpg

 

Lata. Bardzo ładnie, lekko i przyjemnie. Gaz od siebie, model sam idzie w górę, do tego stopnia, że by nie dusić go sterem wysokości nauczyłem się programować mikser gazu i SW. Pięknie szybuje, zwłaszcza jak jest lekki wiatr można troszkę poszaleć bez silnika. 

 

post-13206-0-05621400-1442757994_thumb.jpg

 

Generalnie - model na odstresowanie. Trzeba się bardzo postarać żeby mu zrobić krzywdę w locie czy przy lądowaniu, wybacza wiele błędów. A na jednym pakiecie 3s2200 można latać około 45 minut. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.