Jump to content

Optic 6 Hitec, jaki moduł 2,4 GHz kupić, by pasował do nadajnika i obsługiwał odbiorniki z TG9 ?


jacekplacek
 Share

Recommended Posts

Kiedyś, dawno temu przerobiłem moduł od tg9x i zapakowałem do obudowy modułu futaby ff9, który jest bardzo podobny do modułu hiteca. Celem było wykorzystanie tanich 6k odbiorników HK.

Moduł tg9x składa się z dwóch płytek, które po rozlutowaniu, połączeniu w inny sposób (przewody) i dołożeniu złącza bardzo ładnie wchodzi do obudowy futaby (hiteca) a opis pinów łatwo znaleźć w Internecie. Antena przewodem od routera wifi była zamocowana w miejscu anteny 35mhz. Działało bezbłędnie i było idealne do tanich pianek - trochę inwencji - wystarczy pokombinować ;)

Link to comment
Share on other sites

Tylko, że mój kolega, który bez problemu potrafi wstawić moduł z TG9 do nadajnika RD8000 z Sanwy, nie znalazł w necie żadnego opisu jak taki sam moduł wstawić do Optica 6, więc chwilowo sprawa upadła :( , może ktoś wie gdzie takiego opisu poszukać ?

Link to comment
Share on other sites

Tak jak napisałem - moduł tg9 składa się z dwóch płytek. Ja te płytki rozlutowałem - przekręciłem tak że mieściły się w module futaby i połączyłem miękimi przewodami piny które wcześniej rozlutowałem. Do podłączenia modułu do pinów z nadajnika wykorzystałem złącze ze starego, uszkodzonego modułu od hitec eclipce (no właśnie - hitec). Trochę gorącego kleju i obustronnie klejącej pianki pozwoliło na ładne ułożenie wszystkiego w obudowie modułu futaby. Jako że zabrakło miejsca do zamocowania anteny na module to wykorzystałem złącze antenowe, antenę i przewód koncentryczny wymontowane z uszkodzonego routera wifi aby wyprowadzić antenę poza moduł i zamontować na górze nadajnika (jak w modułach dsm2 JR).

Aby znaleźć opis pinów hiteca i tg9x wystarczy wpisać w googlach: "turnigy 9x pinout" lub "hitec optic module pinout" i połączyć odpowiednio.

Myślę również, że bez problemu można by to rozwiązać przylepiając na przykład moduł tg9x za pomocą rzepa z tyłu hiteca (z anteną na module) i dorobić przewód łączący moduł (męski) z pinami modułu nadajnika (żeński).     

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie. Od pewnego czasu używam z powodzeniem moduł 2,4 ghz .Moduł firmy FrSKY DFT dla futaby i Optica , nic nie trzeba przerabiać .

Kupując trzeba zwrócić uwagę na piny łączące ,oraz zatrzaski które dla optica znajdują się u góry i dołu .Oczywiście odbiorniki muszą być firmy frsky .

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.