Skocz do zawartości

Jedicut - problemy podczas pracy maszyny


pawellukasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Złożyłem maszynę do wycinania w piance, niby wszystko działa na Jedicut, ale

gdy obie cięciwy znacznie różnią się od siebie lub też zadaję w programie skos skrzydła

do jedna oś X zaczyna się poruszać w odwrotnym kierunku.

Nie mam pojęcia skąd to wynika.

Może ktoś wie o co chodzi i pomoże?


Przykładowo:

Tak jak patrzę na maszynę - po lewej wycinany profil nasadowy, po prawej końcówka.

Po lewej cięciwa 100mm, po prawej 30mm - idzie ok.(te cięciwy są specjalnie małe, żebym szybciej testy mógł robić).

Dalej, 100mm po lewej, po prawej zmniejszam do 20mm i prawa brama idzie w odwrotnym kierunku.


Kolejna ciekawostka:

Po lewej cięciwa 100mm, po prawej 30mm i idzie ok.

Ale jak tylko zaznaczę okienko przy "kreator cięcia" i nawet tam nie zaglądam - to prawa strona też idzie w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów jest coś do rozwiązania, mianowicie:

- instaluje jedicut na laptopie z Win7, do tego dodaję rozszerzenie do plików dxf i działa mi to - mogę otwierać profile w takim formacie,

- instaluje jedicut na starym kompie z XP, dodaję to rozszerzenie i...nie mogę otwierać plików w formacie dxf.

Czy system ma znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Tez przymierzam się do zbudowania styroplotera. Jestem dopiero na etapie kompletowania materiałów i obmyślania konstrukcji. Ale staram, się również szukać informacji o oprogramowaniu i elektronice sterującej. Napisałeś że instalowałeś Jedicuta na laptopie. Czy ten laptop ma port równoległy czy tez wyprowadziłęś sterowanie przez USB. Jesli przez USB to jakiej elektroniki uzyłeś do plotera. Czy mógłbyś przybliżyć troszkę konstrukcję maszyny, jakieś zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę. Pewnie że mogę, ale na razie jestem na wyjeździe i nie mam maszyny przy sobie.

Na laptopie zainstalowałem Jedicut tylko po to, żeby "poklikać", a maszyna działa z starego stacjonarnego komputera na XP.

Możesz też kupić stary laptop DELL z gniazdem LPT i po sprawie.

Elektronikę to ja kupiłem gotową, nie miałem czasu na jej składanie. Odsprzedał mi ją modelarz z Krakowa, łącznie z silnikami krokowymi,

więc mi pozostało tylko zbudowanie mechaniki.

Musze ją przerabiać, bo u mnie łożyskowanie zrobiłem ślizgowe: rurka na pręcie z nierdzewki, a nie na rolkach i maszyna ma zbyt duże opory i silniki czasem się blokują.

Rolki już mam i inne gadżety więc maszynę przerabia.

Podaj mail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Załączam poniżej zdjęcia mojego amatorskiego styroplotera.

Z racji tego, że chcę wycinać skrzydła ze skosem, długość robocza drutu się zmienia.

Póki co zrobiłem nacią drutu przez sprężynę (drut przerzucony przez rolkę).

Pewnie to nienajlepsze rozwiązanie. Ciekawy jestem ile taki drut wytrzyma, bo na rolce 

przeginany jest, jakby nie było. 

 

post-8057-0-12784800-1447092164_thumb.jpg

post-8057-0-10113000-1447092175_thumb.jpg

post-8057-0-97983900-1447092194_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.