Skocz do zawartości

Wyposażenie GRACE rcm Pelikan


z.nicgorski

Rekomendowane odpowiedzi

Dalej....mam zdrowie !?

Jurek dzięki za filmiki.

Ten drugi (7,33) to niezłe akrobacje, mi się podobało !

A co do oblatywania mojego szybola:

jak jest dzień bezwietrzny, to ja poza zasięgiem lotniska,

jak jestem..........to wieje i pada !!!!!!!!

(u nas tych dobrych dni na jednej ręce Byś zliczył)

Pewnie mało we mnie entuzjazmu, a lato się skończyło !!!

odezwę się jak będę miał czym się chwalić.

pozdrawiam i dzięki za pamięć

zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Jerzy Markiton

Hmm, gdyby to na mnie trafiło to już chyba byłbym na odwyku....

Wytrwałości, pozdrawiam - Jurek.

 

04.10.08

U Was dalej wieje ? To polecam Ci Caleba - wczoraj u nas dmuchało 10, w porywach pod 15m/s i dał sobie radę. Szczyt elegancji w locie to nie był ale ja też 1 raz odważyłem się w takich warunkach latać na zboczu.

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam Cię Jurek

No to mamy prawie rocznicę pogaduszek.

Jurek silnik od Ciebie jest super na moim szybolu, diś Grace był dwa razy po 15min i radził sobie całkiem nieźle , biorąc pod uwagę bardzo niewydajne LiPole oraz atermiczną pogodę. I to okazał się mój problem a raczej wyciągania szybola szybko i wysoko ! Drugie wznoszenie było nawet lepsze i wyższe.

LiPole to marne Pelikany 2500mAh i może z 15C, przy złamaniu drąga gazu więcej niż 51% odcina napięcie (spada poniżej 9,00V). No ale latanie było Godne ! W domu sprawdziłem na LiPolach 2500/25C - o mało nie wyrwało kadłuba z ręki. No będzie pięknie szedł w górę na nich.

Jurek jeszcze raz dzięki za silnik i dobre rady !

pozdrawiam

zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Jerzy Markiton

Hmmm, nie ma ktoś u Was loggera (DPR, Eagle Tree) ? Jest też taki przyrząd jak cęgi Ditza tylko do prądu stałego. Najprościej (ale kto to jeszcze ma?) to bocznik i dobry woltomierz, ale taki pomiar już zahacza o laboratorium elektrotechniczne.

Jak tam latanie ?

- pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, nie ma.

Z bocznikiem już walczę ale z jego prawdziwością pomiaru to inna sprawa........

A latanie GRACE to jak poezja, jest super majestatyczne i oto mi chodziło !

Poza marnością aku LiPoli w zasilaniu śmigła, które słabo wynoszą szybola w górę.

Bo CULARIS jest jakby trochę "narwany", niby podobna rozpiętość ale to nie żaglowiec !

pozdrawiam i dzięki.

zbuszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jurek witam

jestem już po pomiarze prądu "cęgami"

a więc:

na lipolach 'marnych' 2500mAh x18C -10A [silnik kręci średnio, do połowy wychyłu drąga ]

na Dualsky 2200mAh x25C -21A [silnik jakby chciał wyskoczyć z kadłuba !]

wnioski oczywiste........ zmiana LiPolków!!!

pozdrawiam

zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Przy dobrym chłodzeniu (wietrzeniu) i pracy ze 30-40 sek. na 4-5min. szybowania mógłbyś spróbować śmigło o 1" większe. Nie poleci szybciej, wręcz przeciwnie ale może pójdzie do góry pod większym kątem i będziesz mógł skrócić czas pracy silnika. 30A (statycznie) ten silnik spokojnie strawi !

Gdybyś kupował nowe lipole i miałyby szansę być twardsze niż Dualski 25C to zrób na nowo pomiary prądu bo możesz się zdziwić !

Mnie tak zaskoczyła ostatnio Mega 22/30/3E. Ze śmigłem 14x6 miała na 4 lipolach brać koło 70A. Dałem wprawdzie 14x8 ale na 4s 3600 amperomierz pokazał 96A (regulator 70A) ! Musiałem zejść na 13x7, bierze statycznie 72A, w powietrzu trochę mniej.

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.