Jump to content

Pytanie :(


yarecki61
 Share

Recommended Posts

Jak najbardziej...

Kolega maluje farbami Humbrol w sprayu. Ja wolę Tamiya, bardziej mi odpowiada kolorystyka. Śmierdzi to strasznie i lepiej robić na balkonie, bo w mieszkaniu pył osadza się potem wszędzie, ale efekty są super. 

Ja jeszcze później, po oklejeniu oznaczeniami stosuję lakier bezbarwny matowy (lub błyszczący, w zależności od potrzeb), co daje ten efekt, że cały model ma jakby równy poziom świecenia się w słońcu. 

Link to comment
Share on other sites

Jakimi farbami mogę pomalować model z epp.

Czy farby w sprayu są odpowiednie ???

Ostrożnie z tym malowaniem. Gdy farbami akrylowymi Motip pomalowałem spód skrzydeł Pioneera, to bardzo się powyginały. W Nastiku widziałem specjalne farby do pianek.
Link to comment
Share on other sites

Ja pisałem o farbach modelarskich a nie wynalazkach do samochodów. Akryl akrylowi nierówny... Modelarskie mają dwie zalety i jedną wadę. Zalety to wierność (z grubsza) kolorów rzeczywiście stosowanych na samolotach, więc jak ktoś robi coś historycznego to ma łatwiej. Poza tym właśnie nie niszczą EPP/EPO. Ale kosztują dużo, bardzo dużo, farby na model wielkości 1400 mm to przynajmniej około 100-120 zł w przypadku farb Tamiya

Link to comment
Share on other sites

Ja nigdy nie malowałem, ale czytałem na tym forum że ludzie malują EPP sprayami RC Styro, Joker Styro, ktoś nawet malował zwykłą emulsją do ścian z pigmentem. Poszukaj na forum. Poza tym tu masz bazę wiedzy na temat malowania i nie tylko:

http://www.motylasty.pl/warszt_4.html#dwarsz16

http://www.modelmotor.pl/webpage/epp-technika-malowania.html

Link to comment
Share on other sites

Guest horn3t

Malowałem zawsze samochodowymi MOTIP tyle,że trzeba na mniej widocznym elemencie sprawdzić jak się zachowuje pianka, większość współczesnych pianko-lotów jest odporna na rożne lakiery.

 

Kilka przykładów rożnych moich i nie tylko pianek malowanych MOTIP-em:

 

Ił-2 z zestawu Cyber-fly

DSC_8404.jpg
 
 

Nemo z Esky - straoć z 2008 r.

59316549.jpg

 

Xeno z Multipleksa

 

dsc5641j.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.