Jump to content

Telemetria tg9x + frsky XJT pomocy


bandyr
 Share

Recommended Posts

Witam jestem szczęśliwym posiadaczem tg9x zakupiłem frsky XJT z odbiornikiem X8R . Oczywiście jak można się domyśleć chciałbym zrobić moda na wyświetlanie telemetrii na ekranie tg9x lecz niestety nigdzie nie mogę znaleźć opisu jak to zrobić .

Aparatura wiadomo taka sama jak wszystkie jednak moduł różni się znacznie od DJT więc moje pytanie brzmi czy ktoś wie jak to ugryźć bo jest mnóstwo opisów na DJT jednak na XJT brak czy może niepotrzebnie kombinuję... 

 

Więc tak podzielę się moimi perypetiami i zmaganiami z tematem zrobiłem ja z DJT jednak bypasy bez oporników i na sztywno kable mosi i miso na rx i tx do konwertera poziomów pod TTL na RS232 i z powrotem kabelki z wyjścia telemetrii z modułu na konwerter... również na sztywno bez oporników firmware w apce testowany openTX jak również ER9 oba z opcją frsky.

Po kombinacjach jednak otrzymałem jedynie RX rssi bez TX ręce opadają i nie mam pojęcia co jest nie tak... pomocy

post-9301-0-30598800-1444863952_thumb.jpg

post-9301-0-96994300-1444863974_thumb.jpg

post-9301-0-40085400-1444864223_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Temat ogarnięty xjt nie wypluwa tx rssi tylko rx po podłączeniu modułu djt wszystko hula . Dołożyłem hc-06 I mam też telemetrie na smartfonie jednak niezbędny konwerter sygnału rssi na ttl. :)

Link to comment
Share on other sites

Nic podobnego 2 metry coś mało u mnie z 10 . bt również działa na 2.4 wiec może się czasem gryźć z modułem jednak nie zauważyłem żeby miał problemy z komunikacją... Więc tak nie baw się z trenerem kup konwerter sygnału rs232 > ttl jest mikroskopijny mniejszy niż samo bt . Hc-06 i konwerter kupiłem na allegro od różnych dostawców. Zrób hybryde polutuj bt do ttl jak na płytce opisane + 5v gnd oraz Rx i Tx do konwertera od strony rs232 z wyjścia telemetrii z modułu . Z drugiej dolutuj hc-06 rownierz vcc 5v ,gnd zakres ma od 3.3 do 6v plus Tx i rx i musi hulac. Do modułu wtyczka 4 piny bt i ttl w koszulkę do apki na rzep i wsio... chyba ze wsadzisz do obudowy modułu i dolutujesz do pinow telemetrii na stałe aparatura działa już po uruchomieniu oczywiście trzeba sparowac w smartfonie z hc-06 i w apce fajka połącz automatycznie po uruchomieniu pełna telemetria w tel. Tyle że na xjt brak tx ale reszta działa. djt rx i tx działa Lux . Paka to frsky dashboard pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Jak na moje potrzeby frsky dashboard wystarcza, widać wszystkie możliwe parametry można kalibrować napięcia czujników, edytować alarmy rssi lub każde inne wynikające z odczytów czujników w dodatku wystarczy byle jaki smartfon , można edytować alarmy rssi w samym module w apce jest opcja send to module frsky bynajmniej nie testowałem nie mam interfejsu do modułu i najważniejsze smartfon w kieszeni bo aparatura GADA... Co prawda po angielsku ale gada mozna ustawić by gadała po zmianach odczytów lub cyklicznie z dowolnym odstępem czasowym... dodatkowo można ustawić które dane ma czytać np. Rssi , napięcie aku lub wszystkie na raz. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.