Skocz do zawartości

Tani silniki do shockflyera lub modelu F3P??


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do forumowiczów. Szukam taniego silnika do lekkiego modelu na halę, coś w rodzaju S.A.U 34 czy Pipe , click'a.

 

Wpadł mi w oko taki silnik:

 

http://www.hobbycity.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6547&Product_Name=TURNIGY_2204-14T_19g_Outrunner&cda=11276

 

oraz

 

http://www.hobbycity.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5482&Product_Name=FC_28-05_Brushless_Outrunner__1600Kv&cda=11276

 

Mieliście może z nimi do czynienia, jak się sprawują?

 

a może poczciwy axi będzie lepszy? http://www.hobbycity.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6821&Product_Name=AXi_2203/46_GOLD_LINE_Brushless_Motor&cda=11276

 

Czy się nadaje? Jakich używacie i jakie czasy lotów udaje się wam osiągnąć? Proszę o poradę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clik wymaga silnika troche innej klasy- lzejszego w granicach 12-15g (dolna granica przy silnikach wyczynowych np. Strecker), gdyz sam model moze przy odpowiednim wykonaniu wazyc bardzo malo - w granicach 100-120g.

 

Przy modelach ciezszych polecam cos wiekszego ok 20g.

Z silnikow ktore wymieniles ciekawy wydaje sie ten 19gramowy, aczkolwiek nie mialem z nim do czynienia, wiec nie wiem na co w rzeczywistosci go stac.

 

Silniki Axi sa bardzo cenione przez wielu zawodnikow- de facto na tegorocznych Mistrzostwach Polski zdecydowanie dominowaly (z 70-80% zawodnikow) i to moge polecic jako silniki latwo dostepne. Ja postanowilem sie wylamac i sprobowalem rewelacyjncych wg mnie silnikow Hackera.

Moj silnik to Hacker a10-15s, wazacy z mocowaniem oraz O-ringiem rowne 15g. Przy smigle 7x3,5 mocy wystarcza w zupelnosci do modeli do 125g. Czas lotu w modelu do AM okolo 4,5 minuty na flightpowerach 2s 350 przy naprawde ostrym lataniu.

Drugi taki sam silnik siedzi w cliku do F3P i tam moge latac nawet do 7,5 minuty (spokojny program akrobacji) przy masie do lotu 114g.

Przy ciezszym modelu polecam silniki z serii a 10 L.

Jesli nie uda Ci sie znalezc nigdzie Hackera, to zostan przy Axi, albo sprobuj tego 19g (przy tej cenie chyba warto).

 

Do dobrego latania bardzo waznym aspektem jest dobry regulator-pamietaj o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w Clicku mam ten silniczek:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6311

Na śmigle 8x4 z pakietem 2S 350mAh latam ~11 min. ze sporym nadmiarem mocy. Zawis na 2/3 ciągu przy sporej wadze modelu, ok. 150g.

Na śmigle 8x4,3 SF latam nieco krócej, ale ciągu mam że hooohooo! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Ładziak - ciekawe, widocznie Ci się udało albo ja miałem pecha. Identyczny silnik w modelu 162g na śmigle 8x4 i aku 2x450 ledwo się utrzymywał w poziomie, po zmianie śmigła na 7x4 nawet poziomo nie chciał lecieć. Na 3 celkach i śmigle 7x4 brał 6A i wypadał z synchronizacji po 5 sek....

Natomiast ten Turnigi 2204 w modelu ok. 130g zachowywał się rewelacyjnie. Na aku 2x300mAh 8-10 min wszelkich dziwolągów.

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładziak - ciekawe, widocznie Ci się udało albo ja miałem pecha.

A właśnie, zapomniałem o ważnej sprawie. Na regulatorach Jeti silniczek gubił synchronizację przy starcie i na wolych obrotach, za to na TMM hula aż miło! :D

Próbowałeś różnych regulatorów? Może tu jest przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten silnik HXT. model ok 140g i wcale nie ma dużego zapasu mocy. na 350mAh 11min to nigdy nie udało mi się latać.

Co do synchronizacji to tragedia. nieraz muszę kilka razy gaz dawać żeby wystartował nie nie mówiąc o tym że jak się kręci to wydaje dziwny metaliczny dźwięk.

 

Mam swoje własne przeróbki z cd w wadze ok 18g i mniej prądu biorą i startują od ręki

 

Myślę że ta kopia axi 2203 firmy Turnigy za ok 10$ w UH może być ciekawszą ofertą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za ciekawą dyskusję. Kupiłem już kopię axi 2203 f-my turnigy i jeszcze zakupię ten mały silniczek do clicka. Cena nie jest duża i zaryzykuję :-)

 

Dzięki jeszcze raz za pomoc w wyborze napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.