Skocz do zawartości

JR9 XII


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam założyłem ten post bo nie chce mieszac w futabie 9 cap. Co sadzicie o JR9 XII??

TU PISZEMY WADY I ZALETY NIE KŁUCIMY SIE !! Pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bdb aparatura ..... wygodne programowanie z pomocą rolki..

wszystko pieknie zobrazownae na duzym LCD krzywe/mixery itp

wykonanie 1 klasa nic nie odpada wszystko dziala precyzyjnie

wybor na lata ma wszystko co ma mieć..

mozesz tez sie przyjrzeć DSX9 lub x9303 to ta sama aparatura na 2.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam założyłem ten post bo nie chce mieszac w futabie 9 cap. Co sadzicie o JR9 XII??

TU PISZEMY WADY I ZALETY NIE KŁUCIMY SIE !! Pozdrawiam 8)

 

Jeżeli już przeczytałeś z grubsza instrukcję i widziałeś to radio choćby na zdjęciu to może sam się trochę wysilisz i napiszesz co wg.Ciebie jest jego wadą a co zaletą.

Może wtedy wyniknie z tego jakś dyskusja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dzis kolega dał mi śmiga swoin shockiem na jr 9xII. Moje wrażenia :

zalety:

-dużo przełączników chyba wszystko sie da sterowac ta aparatura

-bardzo ładny duzy wyswietlacz wszystko czytelnie napisane

to tyle co udało mi sie zobaczyc czekam na wasze opinie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę sie o tej apce naczytałem i praktycznie większość to same poczytywane opinie (wiadomo minusy zawsze są bo komuś coś nie pasuje np. rolka do przewijania menu). Sam miałem zamiar ja kupować ale brakło mi trochę pieniędzy i kupiłem sobie MX16s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wg. mnie aparatura jest super, jedna rzecz mi się nie podoba... TIMER. Nie można ustawić go tak aby po włączeniu silnika zaczął zliczać czas lotu (co na MX-16s nie jest problemem). Chyba, że po prostu nie wiem jak to zrobić...

 

Brakuje mi też pokrętła (które miał MX-16s), dzięki niemu mógłbym w locie bawić się stopniem miksowania np. wysokości z klapami, a tak :ass:

 

Największą zaletą jak dla mnie jest wyciągany moduł w.cz. , szkoda że synteza jest do zmiany śrubokrętem, a nie w menu programu.

 

EDIT => timer na MX-12 zlicza tylko całkowity czas działania nadajnika po naładowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można ustawić go tak aby po włączeniu silnika zaczął zliczać czas lotu (co na MX-16s i chyba MX-12 nie jest problemem)

 

Mx-12 ma tylko timer czasu pracy nadajnika. nic tam nie ustawimy.

 

A wie ktoś może, jakie zmiany zostały wprowadzone w JR9 w wersji Gold w porównaniu do XII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem uzytkownikiem JR od pól roku.

zaobserwowałem trzy wady:

1. Sztywne przypisanie kanałów w odbiorniku do kanałów w nadajniku - mozna to znieść ale czasem wkurza szukanie na jakim kanale mam podłączyć żeby działało tak jak chce ale mozna to opanować

2. Instrukcja dość zdawkowa miejscami i niekiedy trzeba się domyslać poza tym powinny byc przykłady ustawień nadajnika dla konkretnych modeli

3. zdecydowanie mniejszy wybór odbiorników niż w przypadku Futaby - ale i tak da sie coś kupić

 

reszta to same zalety

 

chomiq nie wiem jak ty korzystasz z timera ale ja po prostu po odpaleniu uruchamiam go włącznikiem trenera i działa a w menu możesz ustawic go jak ma czas odmierzać pozatym dodatkowo pieknie sygnalizuje odpowiednimi dźwiekami kiedy kończy sie czas i należy lądować.

Co do miksowania to nie jestem pewien ale prawdopodobnie musisz przed lotem ustawić w menu ustawienie tego miksera i rolka go korygujesz w czasie lotu.

ja tak robie z krzywą gazu w smigłowcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zaobserwowałem trzy wady:

1. Sztywne przypisanie kanałów w odbiorniku do kanałów w nadajniku - mozna to znieść ale czasem wkurza szukanie na jakim kanale mam podłączyć żeby działało tak jak chce ale mozna to opanować

 

W DSX9 można to zmienić w ustawieniach modelu, wiec w tym tez powinno sie dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. zdecydowanie mniejszy wybór odbiorników niż w przypadku Futaby - ale i tak da sie coś kupić

 

tego nie bardzo rozumiem... ja używam odbiorników Corona, Jeti, Hitec, JR... wszystkie działają doskonale, więc raczej z doborem odbiorników do JR 9X II problemu nie ma.

 

Co do timera, to m MX-16s ustawiony miałem tak, że jeden timer zliczał czas włączenia silnika (np. w dół do 10 minut), a drugi (w górę) całkowity czas lotu modelu (od pierwszego włączenia gazu). Oba timery były uruchamiane przesunięciem drążka przepustnicy gazu.. nie tzeba było pamietać o przełączniku. Wiedziałem ile latałem, w tym ile na silniku... super funkcja.. a tu :ass:

 

Z miksami jeszcze pokombunuję... w sumie mogę i rolką w czasie lotu, ale bardziej pasowało by mi tymi suwakami z boku 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chomiq z odbiornikami to miałem na mysli odbiorniki JR nie mówię o wynalazkach typu corona, jeti itp )(sam używam w jednym modelu Jeti 7 MPD)

Chodzi mi o to że jak chce kupić do radia futaba odbiornik tez futaba to jest ich sporo do wyboru a w przypadku gdzy do JR chcę kupic odbiornik JR to juz takiego wyboru nie mam.

A zdecydowanie większe zaufanie mam do sprzętu dedykowanego niz do wynalazków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.