Skocz do zawartości

ladowarka shark 10 v.2.0


JASIU

Rekomendowane odpowiedzi

zalezy jakiej firmy masz aku ale przyjmuje sie że Ni-Mh ładuje się 1/10 C czyli w twiom przypadku 230mA ... lipolki moża ładować prącem 1C czyli w twiom przypadku 1A.

 

czas ładowania Ni-Mh u ciebie ok 13 godzin a lipolek ok 1 godziny !

 

 

EDIT pamiętaj aby najpierw ustwaić dla Ni-Mh rozładowanie (mają efekt pamięci) do 7.2V dla pakietu 8 cell

 

Lipolek sie nie rozładowywuje tylko ciągle doładowywuje i dokup sobie balanser !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W shark 10 nie ustawisz prądu ładowania 230 mA. Wiec jeśli będziesz ładował prądem 0,3A też bedzie dobrze.

meloow dobrze Ci podpowiedział, nie zapominaj o cyklowaniu wodorków bo szybko Ci padną jak będziesz je tylko doładowywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi założeniami jest różnie. Ja wyczytałem, niestety teraz nei jestem w stanie powiedzieć gdzie, ale że na ogniwo przyjmujemy 0,8 V i tak ja rozładowywuje, chyba to wiekszej różnicy i tak nie ma bo po przekroczeniu już 1V napiecie w aku bardzo szybko spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.