Skocz do zawartości

Volantex Trainstar 747-4 1400mm


dmaruh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem taki model samolotu trenerka http://hobbyking.com/hobbyking/store/__37286__Trainstar_Tough_Trainer_1_4m_Plug_And_Fly_Version_PNF_EU_Warehouse_.html

mam pytanie odnośnie wychyleń sterów i lotek. W instrukcji nie jest napisane ile stopni (mm) ustawić wychylenia sterów i lotek. Jestem początkującym modelarzem pilotem, pomoże ktoś? Dodatkowe pytanie dołożyłem dwa serwa  do klap, jakie wychylenia klap ustawić i na czym najlepiej(potencjometr czy przełącznik 3 pozycyjny)? Posiadam aparaturę Turnigy TGY -i 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze podobał mi się ten model. Widziałem go na lotnisku 2 razy i latał bardzo fajnie. Gratuluję zakupu.Na początek  proponuje ustawić  stery  za pomocą funkcji dual -rate na 70- 80 procent maksymalnych wychyleń oraz na 50 procent. Oczywiście startujemy z ustawieniami 50 % a w powietrzu  klik i sprawdzamy jak reaguje na większe wychylenia. Z tym że lotki  ustawiłbym jeszcze  z 10 -20 %   mniej niż stery -na początek. Gdy sprawdzisz jak zachowuje się w zakrętach możesz mu delikatnie domiksować SK do lotek jeśli zajdzie taka potrzeba..Co do klap to trudno coś doradzić .Napiszę jak  ja to zrobiłem a zdecydujesz TY.

Klapy w trenerku mogą się wychylić nawet do 90 stopni - wtedy bedą działać jak hamulec( oczywiście jeśli konstrukcja ,dźwignie serw i klap na to pozwalają Przy wychyleniu mniejszym -70 % też działają jak hamulec ) Klapy na potencjonometrze mają tę zaletę że podczas stopniowego ich wypuszczania dokładnie widać do jakiego momentu delikatnie zwiększają siłę nośną i model w wietrze prawie wisi na jednym pułapie jak latawiec ( no nie wszystkie oczywiście ), a kiedy zaczynają znacząco wyhamowywać model.Z drugiej strony odrywanie ręki od drągów aby wypuścić klapy to niepraktyczne rozwiązanie szczególnie nisko nad ziemią gdy zmienimy z jakiegoś powodu decyzję ( n.p. złe podejście do lądowania ) i chcemy przejść szybko na drugi krąg a wtedy klapy trzeba szybko schować. Ja klapy mam na suwaku i bez odrywania rąk jednym palcem je chowam,ale nie każda aparatura ma suwaki.Jeżeli wytłumaczyłem zbyt skrótowo jak dla początkującego to napisz postaramy się pomóc.

Pozdrawiam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem mam aparaturę Turigy TGY- i6 w menu MIX mam pytanie co oznacza pos. mix50% neg. mix 50% offset 0% czy te wartości procentowe są stałe czy zmienne? Chciałem ustawić lotki na dwóch kanałach, czy jak dam wcześniej end pointy to tylko do nich wychylą się moje lotki?Czy funkcja dual rate też będzie działać tylko do end pointów (end point jest nadrzędny nad innymi funkcjami?) Czym różni się expo dodatnie od ujemnego? Przepraszam za banalne pytania ale dla mnie nie są one tak banalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tej aparatury -więc w pierwszym pytaniu nie pomogę. Jak ustawisz parametry punktów końcowych to oczywiście lotki wychylą się tylko do tej wartości.Z pytaniem o nadrzędność EPA w funkcji DR to mnie zastrzeliłeś -nie pamiętam , a teraz nie sprawdzę bo wszystkie modele mam chwilowo  wybebeszone z elektroniki.

.Expo ujemne-mały ruch drążka  10 % wychylenie sterów -5 % drążek 50 % -wychylenie 35 % drążek 100 % wychylenie  100 %.

Expo dodatnie - drążek 5 %  wychylenie 20 % drążek 50 % wychylenie 70 % drążek 100 % wychylenie 100 %. Te procenty to oczywiście podałem z sufitu, chodziło mi tylko o pokazanie jak to działa.

Włodek

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zasada działania D/R zbliżona jest do End Point. Pełni jednak względem niego funkcję podrzędną"

Z Expo to tak jakoś trochę, trudno zrozumiale...  ;)

 

Całość ładnie opisana tutaj: http://rc-miruuu.weebly.com/end-point-dual-rate-expo.html

 

Włodek nie dawaj się tak łatwo zastrzelić  :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.