Jump to content

Himoto short course 1:16 problem z mocą


Recommended Posts

Dostałem od znajomego autko do przeglądu, o tych zabawkach mam pojęcie zerowe;)
Problem polega na utracie mocy, jeśli jeździmy dłuższą chwile na pełnym gazie wszystko jest ok. Problem pojawia się gdy na chwile zdejmę gaz, traci w tym momencie moc o polowe. Pomaga tylko wyłączenie i włączenie zasilania.

W zabawce siedzi taki regulator http://www.gimmik.pl/Dwukierunkowy_regulator_obrotow_320A_-_03058,o,2218.html
Silnik to szczotka 380, a pakiet redox 1500 nimh 7,2 nówka.

W regulatorze brakuje zworki, za pomocą której można wybrać rodzaj źródła zasilania lipo/nimh. Czy w tym może leżeć problem?

Link to comment
Share on other sites

Jak najbardziej może w tym leżeć problem. Być może jest tak że z założóonką zworką na 2 skrajne prawe piny jest nimh i brak odciecia a bez zwroki lub ze zwora po lewej stronie jest odcięcie dla lipo i spadek mocy np od 3,5 V. Sprawdzę zaraz Ci dam ci znać. Mam ten model na półce sklepowej. 

Ok a więc jest tak jak myślimy. Ze zworką po prawej autko jeździ do końca na full. Ze zworką po lewej lu bez zworki autko zwalnia. Mało tego regulator sygnalizuje w jakim trybie rozpoczyna prace. Włącz aparaturę, podłącz pakiet i przesuń przełącznik.
Jeśli usłyszysz 1 krótki sygnał i potem 1 dłuższy to ESC pracuje w trybie nimh.
Jeśli usłyszysz 2 krótkie sygnały i 1 dłuższy to ESC pracuje w trybie lipo. Będzie tak jak całkiem zdejmiesz zworkę lub założysz na 2 skrajne lewe piny., 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dzięki bardzo za pomoc:) Czyli dobrze podejrzewałem zworkę. Przerobiona zworka z odbiornika turnigy i wpięta na 2 ostatnie piny, sygnalizuje nimh. Powinno być dobrze, naładuje pakiet i właściciel wieczorem przetestuje:)

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.