Skocz do zawartości

docieranie silnika - problemy a moze nie???


shrink

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie

 

Mam pytanko

 

Jako, ze trzeba sie rozwijac przeszedlem na troszke wieksze modele z silnikami benzynowymi

Pierwszy zakup padl na zlina 2.4m i do tego silnik GF50i. Moje pytanko a wlasciwie problem dotyczy silnika. Kupilem nowy silnik i przyszedl czas na docieranie. Od razu powiem, ze nie za bardzo znam sie na tych silnikach (ich regulacji) Spalilem ok 2l (w sumie) paliwa i za cholere nie moge wylaczyc ssania poniewaz silnik wtedy gasnie nawet gdy cieply. O ile dobrze mysle ssanie jest wylaczone jesli klapka od ssania jest calkowicie zamknieta. tak ??? U mnie niestety silnik chodzi tylko na otwartym ssaniu. Nie wiem moze tak moze byc jesli silnik jest nowy (ze tak powiem musi sie rozkrecic. Pomozcie !!!! Czy tak ma byc ???? acha i jeszcze jedna sprawa

strasznie pluje czarnym olejem (ale chyba tak powinno byc podczas docierania- duzo oleju) chyba ze sie myle. Kiedy powinienem zmniejszyc ilosc oleju do normalnego stosunku 1:40

rozne zrodla roznie podaja. w instrukcji jest napisane Ze ok 12H a w necie widzialem ze ok 2H (duza rozbieznosc) prosze o pomoc

 

Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze malo wiem a jeszcze mniej mysle sie okazuje ;(

 

jeszcze raz

 

w instrukcji sa dwa rysunki

 

1. zamknieta klapka - opis - na rysunku zdjecie gardzieli silnika z zamknieta przepustnica ssania

 

2. otwarta klapka - opis - przepustnica ssania jest otwarta

 

czyli z tego co piszesz powinno byc tak :

 

jak przepustnica jest zamknieta to jest na ssaniu, a jak otwarta to ssanie wylaczone (ja myslalem ze jak otwarta to jest ssanie a zamknieta nie ma (jakos tak prosto poszedlem ;zawsze myslalem, ze jak cos zamkniete to tego nie ma ;))

 

a i jeszcze ten olej. ja teraz mieszam w stosunku 1:25 dlugo tak mam "mieszac"??

tzn caly okres docierania 12H czy tylko w poczatkowej fazie docierania ok 2-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.