Jump to content

Kompresor aerograf jaki wybrać


danylotnik

Recommended Posts

Może ktoś używa tego sprzętu

Mam MA-1000 - super sprzęcik, bezobsługowy, cichy i niezawodny.

Aerograf też mam podobnego typu, ale z bocznym zbiorniczkiem - do moich umiejętności i zastosowań świetny. Trzeba tylko pamiętać o dokładnym myciu i konserwacji po każdym użyciu, a odwzięczy się długą i bezawarynją pracą.

Link to comment
Share on other sites

Generalnie rozkręcam aerograf, żeby mieć dostęp do wszystkich części mających styczność z farbą - iglicy, dyszy, wnętrza korpusu, zborniczka ect.

Do czyszczenia akryli używam wody z odrobiną mydła, a po przetarciu i skręceniu aerografu dodatkowo osuszam go alkoholem (mniaaam ;-) ).

Do olejnych używam zwykłego rozcieńczalnika uniwersalnego, a potem aerograf również traktuję wodą z odrobiną mydła i osuszam alkoholem.

Link to comment
Share on other sites

Przy zmianie koloru czasami wystarczy obficie przepłukać odpowiednim rozcieńczalnikiem, szczególnie przy zmianach z jaśniejszej farby na ciemniejszą.

Po użyciu aerograf zawsze rozbieram i dokładnie czyszczę.

Link to comment
Share on other sites

kamil_rc, W sumie po dłuższym zastanowieniu wydaje się być bardziej wydajnieszy i doszedłem do wniosku że troszkę większy hałas mi nie zaszkodzi :D Tak jak pisałem mam kompresor ale bardzo duży który chodzi strasznie głośno.....

Zastanawia mnie tylko po co ten odwadniacz pewnie do tego odwadniania wody która skropli sie w zbiorniku?????I czy takie kompresory nie maja czasem wbudowanego jakiegos odwadniacza??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.