Jump to content

Fullymax - pytanie do użytkowników


Krzako

Recommended Posts

Zamierzam kupić sobie 2 sztuki akumulatorów FullyMax Li-Pol 11.1V 1000mAh 25C(50C) eXtremePower, i mam dwa pytanka związane z tymi akumulatorami do użytkowników:

 

1) W sklepie napisane jest:

Uwagi producenta:

Zalecane jest wykonanie dwu cykli (ładowanie/rozładowanie) prądem 1C przed pierwszym użyciem akumulatorów, co zapewni im 100% sprawność w okresie normalnej eksploatacji.

Nie zaleca się pierwszych dwóch rozładowań w modelu.

Czy rzeczywiście należy rozładować je na początku 2 razy prądem 1C ? Jeśli tak to w jaki sposób Wy to robicie ? Moja ładowarka nie ma funkcji rozładowywania lipoli, a jak podłączę pod program nimh/nicd to mogę zjechać za bardzo z napięciem :/

 

2) Zamierzam te 2 akumulatory podłączyć szeregowo i ładować je jako pakiet 6s. Czy są do tego jakieś zastrzeżenia ? Oczywiście zrobię specjalną przejściówkę również na kable od balancera, tak aby wszystkie ogniwa były balansowane.

Link to comment
Share on other sites

Czy rzeczywiście należy rozładować je na początku 2 razy prądem 1C ?

Na pewno im to nie zaszkodzi, o ile nie zejdziesz za bardzo z napięciem. Lepiej zakończyć za wcześnie rozładowanie niż za późno. Przyznam jednak, że poraz pierwszy spotykam się z takim zaleceniem... :shock: . Idę o zakład, że 99% procent użytkowników ładuje lipole i od razu lata :D .

 

Zamierzam te 2 akumulatory podłączyć szeregowo i ładować je jako pakiet 6s. Czy są do tego jakieś zastrzeżenia ?

Pakiety muszą mieć zbliżone napięcia, bo w balaserach prądy wyrównujące nie są z regóły zbyt duże. Urządzenie może nie wyrabiać z wyrównywaniem z czasie ładowania i będzie buba :-) .

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że da radę. Nie wiem jakie prądy wyrównujące ma moja ładowarka, ale dość rozjechany pakiet (dwie cele - 3.7v, a trzecia 3.2v) wyrównuje w ciągu 10-15 min.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Powiem Ci szczerze, pakiety fullymax sa bardzo kiepskie. Mam w posiadaniu kilka rowniez z serii extreme. Nie polecił bym ich znajomemu, chyba ze masz bardzo ograniczone środki finansowe. Ważne jest jakim prądem chchesz je rozładowywać, nie sugeruj sie wartościami 25C bo przy 25C ten pakiet by sie zapalił albo tak zagotował ze mozna by na nim cos ugotowac.

Link to comment
Share on other sites

Gdzie indziej na forum jedni pisali że to dobre akumulatory od tej firmy są... Sam zamierzam kupić go, patrzę tu cena jest o wiele niższa niż w perfect hobby :shock: I co zrobić? (mam nie za duże środki pieniezne)

Link to comment
Share on other sites

Najtaniej te pakiety maja w: www.modelarski.com i chyba w : www.rcskorpion.pl. Musicie wiedziec jaki prąd macie zamiar z tych pakietów ciagnac. Bo 25C to jest tak jak na maluchu napisac ze jest to mercedes. Przy 25C podczas rozładowania można liczyć na nadmuchany pakiet.

Link to comment
Share on other sites

Ja będę ciągnął z niego jaieś może 16-17A max, tak na oko :wink: Jeśli kupię ten silnik ótry przewiduję, na 3s daje 14.5A na smigle 9x4.7 (jakostak) a ja dam 11x4.7 lub 10x4.7 :wink: (śmigła)

 

ten rcskorpion to w ogóle tan isklep widzę i w nim kupię :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze nie mam tych akumulatorów :(. Musiałem przełożyć termin zakupu na polowe wakacji, gdyż kupuję teraz nowy komputer i troszkę więcej pieniędzy jestem zmuszony na niego wydać niż myślałem pierwotnie. Tak więc lipolki muszą jeszcze troszkę poczekać.

Link to comment
Share on other sites

Ja postanowiłem rozładować je po prostu ładowarką, tyle, że prądem 2/5 C bo taki jest maksymalnie możliwy. Pytanie tylko jeszcze do jakiego bezpiecznego napięcia? Myślałem o 3,5V na celę.

Link to comment
Share on other sites

Ktoś gdzieś kiedyś powiedział, że to najfajniejsza sprawa w modelarstwie (latanie modelem oczywiście ;) ). A tak na poważnie to kolega Krzako cytował fragment instrukcji ze strony sklepu parę postów wyżej. Korci mnie, żeby po prostu wpakować LiPol'e w samolot i iść na łąkę, a nie siedzieć przez cały dzień w domu i patrzeć na takie marnotrawstwo, ale instrukcja to instrukcja :)

Ponawiam pytanie: optymalne będzie napięcie 3,5V na ogniwo po rozładowaniu?

Link to comment
Share on other sites

Oj 16-17A to zapomnij i pakiet 1000mAh. Jaki to silnik? Z kokama 1250mAh/11.1V 15C ciagne ok 15A w heliku i jest cieply po wyjeciu.

 

Czemu mam zapomnieć o 16-17A? Według producenta pakiet "daje" 25A. Nawet podchodząc z dystansem do tego C to chyba dystans ten poniżej 5C nie spadnie, co? Pakiet już zamówiłem ,czekam na dostawę w rcskorpion, zobaczymy jak się sprawują. Nie mam opcj rozładuj w ładowarce, więc po naładowaniu od razu pójdę polatać. Mam nadzieje że to im nie zaszkodzi. Ktoś używa już tych pakietów i może potwierdzić słowa piotra26?

Link to comment
Share on other sites

Czemu mam zapomnieć o 16-17A? Według producenta pakiet "daje" 25A.

 

To co producent podaje nie zawsze jest zgodne z prawdą. FullyMax to niezła firma ale przy takich prądach musisz zapewnić super chłodzenie pakietu. Do tego to za długo ci one nie pożyją. Kup sobie nr większe

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Może coś jest w tych zaleceniach producenta, bo podczas 2 pierwszych ładowań balanser miał trochę pracy, a w następnych jakoś wydaje mi się, że mniej. Nie wiem czym może to być spowodowane, ale myślę, że im to nie zaszkodziło :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.