Skocz do zawartości

Mini Mag i AXI 2212 - mocowanie


honey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

mam problem z zamocowaniem AXI 2212 do Multipleksowego Mini Maga. Pierwotnie używałem nieco przerobionego oryginalnego łoża, niestety - pękło przy kretobiciu. Kupiłem więc łoże, takie: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=1567

 

Problem polega na tym, że łoże ma nieco inny rozstaw śrubek mocują cych do kadłuba - zaprojektowane jest z myślą o mocowaniu do wręgi, a nie do plastiku dostarczanego z minimagiem. W pobliskich sklepach są gotowe "pełne" łoża dla AXI - ale dla innych modeli silnika, niepasujące do 2212. Wyszukanie online jest utrudnione, bo sklepy nie podają wymiarów...

 

Stąd prośba o pomoc - w jaki sposób zamontowalibyście bezszczotkę AXI 2212 w kadłubie elaporowego Mini Maga?

 

l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przymocowałem silnik bezszczotkowy Emax 2215 bezpośrednio do plastikowego łoża dostarczonego razem z oryginalnym silnikiem Minimaga (bez łoża dostarczonego z silnikiem), tyle że cofnąłem je kilka cm do tyłu, skróciłem tak, żeby kabina dała się zamknąć a silnik przymocowałem od frontu (dwa otwory pasowały, dwa inne musiałem wywiercić). Od strony kabiny całość wzmocniłem wręgą w kształcie litery "U". W efekcie "dzwonek" silnika wystaje ok. 10mm z przodu.

Z Twojego postu nie wynikało, czy pękło łoże od Minimaga, czy od silnika?

 

Pozdrawiam

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z laminatu 1,5-2mm wyciąć piłką włosową (i skleić oczywiście) nowe łoże na wzór fabrycznego = 30 minut roboty. Ja tak mocowałem MEGA 16/15/7 gdy nie miałem oryginalnego mocowania.

Laminat można zastąpić sklejką lotniczą 2mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z Twojego postu nie wynikało, czy pękło łoże od Minimaga, czy od silnika?

 

Od silnika. Dzięki za rady - skorzystam, gdy tylko dorwę się do warsztatu, niestety modele mam tu gdzie mieszkam, a narzędzia 300 km stąd, dlatego miałem nadzieję że ktoś poleci jakiegoś "gotowca" :>

 

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.