Skocz do zawartości

Apm - dziwne atrakcje z przepustnicą


lukas325
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Analizując rózne fora Polskie jak i zagraniczne postanowiłem zgłosić się do was z moim problemem dotyczacym kontrolera APM,ponieważ nie mogę znależć podobnego tematu ani poradzić sobie z nim osobiście.

     

Zmontowałem w całość quadro F450 i wylatałem jeden pakiet - wszystko było okej,ale dziś z okazji ładnej pogody postanowiłem polatać znów.

 

Quadro ustawiony na płaskim,przepustnica w dół i prawo-silniki uzbrojone,kręcą się delikatnie,do okoła pusto więc lecimy ! daje gazu a silniki nie reagują, pomachałem drągiem gazu a nagle quadro jak proca w górę !!! na szczeście reagując lepiej lub gorzej udało mi się go jakoś posadzić.Przerażony zdjałem śmigła, i test na ziemi.Wynik jest taki, że silniki <działając ładnie razem > reagują na gaz jak chca,raz same dają gazu, raz z opóznieniem na ruch manetką raz wcale a raz dobrze :)

     

W domu przeprowadziłem od nowa całą konfiguracje z ponownym wgraniem firmware,ustawieniem i sprawdzeniem totalnie wszystkiego, a żeby wyeliminować awarię silników i regulatorów, każdy z nich podłączylem bezpośrednio pod odbiornik <Graupner>z pominięciem APMu i sprawdziłem działanie kazdego po koleji i wszystko jest pieknie okej- brak szarpnieć więc problem umiejscowiłem w APM.

       

Poniżej przesyłam film w którym widać,jak ten problem wygląda, przepraszam że macham tak dragiem, ale chciałem w krótkim czasie zobrazować mój problem:

 

https://www.youtube.com/watch?v=jt4AiJx3C8M

 

Czy ktoś z was spotkał sie z takim problemem? lub czy jest w stanie mnie na coś naprowadzić?

z pozdrowieniami,

Łukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Miałem podobny problem przy pierwszym odpaleniu po konfiguracji.
Zrobiłem jeszcze raz kalibrację ESC i pomogło.
Kalibrację robiłem metodą "wszystkie na raz"

 

Spróbuj na nowo skalibrować całego APM'a

Akcelerometr, Kompas, Radio i ESC.

Zrób kalibrację bez wgrywania na nowo firmware'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.