Skocz do zawartości

problemy z pracą odbiornika


krzysiek_k1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Złożyłem sobie coś takiego do latania:

2c3f22b4e82115d9m.jpg

ec29cdba4173a00cm.jpg

231146106b320379m.jpg

 

pogoda ładna, brak wiatru więc model w górę, przeleciał 20-30 metrów, kopnięcie w locie i model w zbożu - jako że lekki to zero strat, kolejny start - to samo - wtedy w powietrzu nie usłyszałem, ale....

Później na ziemi położyłem aparaturę ze złożoną anteną - do 2 metrów wszystko działało idealnie - dalej silnik zaczął przerywać - sekunda pracy OK i jakby przerwa 0,2 sek i dalej praca 1 sek i znów przerwa - po 30 metrach silnik zamilkł - serwa nie wykonały żadnego niekontrolowanego ruchu w tym czasie.

Teraz troche o zestawie:

Nadajnik FUTABA 9CAP 35 MHz - latam z tym nadajnikiem i na tym kanale innymi modelami więc jest poza podejrzeniami

w modelu:

Odbiornik FUTABA PCM1024 R146iP - kwarc dedykowany do Futaby

regulator ROBBE ROXXY BL-Controler 710 - daje do 10A

http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?cPath=166_169&products_id=4187&osCsid=9f8da43fd25fa215def83eb51d1f6df0

silnik BM2408-21

http://nastik.pl/silnik-bezszczotkowy-towerpro-bm240821-brak-p-166.html

zasilanie pakiet 3S - nowy

 

No i powiedzcie co z tym zrobić???? zacząć od wymiany kwarcu w odbiorniku???

krzysiek_k1

 

EDIT:

zapomniałem dopisać - antena od odbiornika idzie na górną krawędź kadłuba gdzie jest przyczepiona taśmą - końcówka zwisa swobodnie - całość daleko od regulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek ma racje to czesta przypadłosc, przeciecie przerwanie kabla choć na pozur wydaje sie ze gumowa/sylkokonoa obudowa kabla jest ok to w srodku moze sie przerwac i gubić zasieg, ja miałem podobna pryzpadłość na wodzie, wstawiłem tej samej długosći jakis stary kabel i model simiga na 500m! pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.