Skocz do zawartości

Jak zamontowac silnik elektryczny w "inne łóże"


Raffik

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Jak najlepiej zamontowac taki silnik

 

w takie mocowanie, ktore juz jest zamontowane w modelu.

 

Z otworow mocujacych silnik pasuja tylko 2 a i tak bede mial problem z reszta śrub.

 

W kadlubie jest juz wklejona wrega z odpowiednimi dziurami, pasujace do innego silnika...

 

Wyciac balse i wkleic nowa balse/sklejke z odp. dziurami i mocowaniem na sruby?

 

Czy ktos ma lepszy pomysl?

 

ps.

na razie odpada zakup innego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w modelu faktycznie jest zainstalowane "takie mocowanie" , to pewnie silnik jest przewidziany do mocowania w sposób pokazany na poniższym szkicu (sorry za jakość - jestem przed kawą :P ) z lewej strony.

 

Może warto zdemontować to mocowanie i skorzystać z osprzętu dostarczonego z silnikiem i zamocować go w sposób pokazany na szkicu z prawej (walem do tyłu). Jest szansa, że do widocznej na fotce kadłuba wysuniętej do przodu wręgi da się przykręcić krzyżak silnika tylko wiercąc nowe otwory, a długość owiewki (mordy) będzie w miarę dopasowana.

 

szkic1.jpg

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ot to Kaper. Rysunki idealne ;)

 

ale juz wymyslilem jak to zrobic, wczoraj w nocy posiedzialem chwile nad tym az mnie zona o 2 wygonila spac (sic!)...

 

1. Sproboje na cieplo wygiac oryginalne mocowanie silnika, a jak nie to:

2. Zastosuje podkladke odsuwajaca mocowanie od silnika i dam dluzsze srubki - to powinno wystarczyc... tylko czy 2 srubki wystarcza? :/

3. "Wyciąć np. z laminatu nowe łoże?" - problem jest z silnikiem i rozstawem srub" - niestety nie jest tak pieknie bo zachodza na silnik... ale tez przemysle temat...

 

Problemem jest oryginalna wrega do ktorej zamontowane jest oryginalne mocowanie... dzis popoludniu zrobie fotki co i jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sproboje na cieplo wygiac oryginalne mocowanie silnika, a jak nie to:

Hm, chyba będzie w niedobrą stronę to gięcie

 

2. Zastosuje podkladke odsuwajaca mocowanie od silnika i dam dluzsze srubki - to powinno wystarczyc... tylko czy 2 srubki wystarcza? :/

 

Jeśli ułożone po średnicy, to będzie już nieźle, o ile całość mocowania jest w miarę sztywna.

 

3. "Wyciąć np. z laminatu nowe łoże?" - problem jest z silnikiem i rozstawem srub" - niestety nie jest tak pieknie bo zachodza na silnik... ale tez przemysle temat...

przesunięte punkty mocowania śrub i dopiero dopasowane do tuch punktów nowe łoże?

 

Problemem jest oryginalna wrega do ktorej zamontowane jest oryginalne mocowanie... dzis popoludniu zrobie fotki co i jak...

 

Ano wtedy dopiero zobaczymy :P

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozwoliłem i ja zadać pytanie bo mianowicie to jest odpowiednie miejsce.Mam łoże plastikowe od silnika spalinowego , dokładnie od silnika 1,5 OS max i mam pytanie czy można w to łoże zamontować silnik szczotkowy na przykład 400 na opaski takie zaciskowe które jak sie zepnie raz to nie da sie rozpiąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy można w to łoże zamontować silnik szczotkowy na przykład 400 na opaski takie zaciskowe które jak sie zepnie raz to nie da sie rozpiąć?

Jeżeli silnik pasuje, to oczywiście można.

Tego typu opaski są bardzo często stosowane do mocowania silników elektrycznych nawet sporych mocy (i jeszcze wielu innych podzespołów modelarskich :D )

 

PS

Nawet duży silnik elektryczny można zamontować w łożu spaliniaka (akurat tutaj nie dotyczy to opasek, ale być może coś pomoże na przyszłość :D )

: http://pfmrc.pl/viewtopic.php?t=753&postdays=0&postorder=asc&highlight=piper+193&start=15&sid=3e5d1485deb329092dd9d3f671a6cd29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.