Skocz do zawartości

Co to jest ? :(


Aszej

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie :? do doświadczonych modelarzy to pewnie głupie pytanie ale nie dla poczatkujacych.

Wiec tak to mój pierwszy model wczoraj go kupiłem dzisiaj naładowałem akumulator i podłaczyłem i co się stało ? właśnie ta cześć mi sie spaliła poszedł dumek :( tylko troszke cos tam zawyło smigło pare razy sie obkreciło i koniec...

20fagl3.jpg

i teraz pytanie czy można to wymienić a jak tak najlepiej na co ? posiadam model Bellanca Decatron 480. Dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwa takie regulatory i spokojnie możesz je kupić.

Ważne obsługuje li-pole a to ważne i nie kosztuje dużo.

Radził sobie bez problemu w EG.

 

to tania chinszczyzna

 

Co do "chińszczyzny", 25 lat temu tak mówiono o Japonii. Ja mam komputery Dell i IBM w pracy i zawsze kojarzyło mi się to z porządnym sprzętem USA, a tu otwieram i co "tania chińszczyzna". Nie przesadzajmy z tą tandetą, fakt że większość tego co się sprowadza to rzeczywiście totalna tandeta, ale potrafią też zrobić dobre urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "chińszczyzny", 25 lat temu tak mówiono o Japonii. Ja mam komputery Dell i IBM w pracy i zawsze kojarzyło mi się to z porządnym sprzętem USA, a tu otwieram i co "tania chińszczyzna". Nie przesadzajmy z tą tandetą, fakt że większość tego co się sprowadza to rzeczywiście totalna tandeta, ale potrafią też zrobić dobre urządzenia.

 

Dokładnie :wink: A tym bardziej go polecam gdyż Aszej nie wie czy będzie dalej sie w to bawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "chińszczyzny", 25 lat temu tak mówiono o Japonii. Ja mam komputery Dell i IBM w pracy i zawsze kojarzyło mi się to z porządnym sprzętem USA, a tu otwieram i co "tania chińszczyzna". Nie przesadzajmy z tą tandetą, fakt że większość tego co się sprowadza to rzeczywiście totalna tandeta, ale potrafią też zrobić dobre urządzenia.

Popieram w całej rozciągłości; jestem uczulony na narzekanie na "chińszczyznę", bo bez niej nie byłoby tylu szczęśliwych modelarzy.

Jest ogromna różnica między wydaniem na regulator 300zł albo 30zł, za serwo 85zł albo 15zł... itd (różnica kilku lat i miejsca zakupu).

 

PS

Ludzie, co to za tytuł wątku :shock:

Dopiero teraz to zauważyłem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odpowiedz i mogłem kupic inny model... pomału sie zniechęcam do modelarstwa a miało byc odwrotnie :| jednak wymienie ten regulator na taki jak mi podałes i zobaczymy co się bedzie działo :|

 

Hej,

Po pierwsze - nie zniechęcaj się 8)

Ja zaczynałem dokładnie tak samo - od Bellanki Decathlona 480 i spalonego regla.

 

Po drugie - zgłoś ten spalony regiel do sklepu gdzie kupiłeś model (przypuszczam, że jest nim modele.sklep.pl) w ramach reklamacji i walcz o jego wymianę. Mi się to udało. A miałem dokładnie ten sam problem 2-krotnie ! Takie "świetne" są te firmowo montowane w tym zestawie regle.

W końcu i tak wymieniłem wszystko (silnik, regulator, pakiet zasilający) na zestaw lekki i bezszczotkowy (szczegóły mojej konfiguracji znajdziesz tutaj: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=4831 ).

 

Szkoda, że nie poszukałeś informacji w necie przed jego zakupem (a to nie było trudne). Uniknąłbyś zapewne paru rozczarowań jakie ten zestaw niesie ze sobą.

Polecam lekturę jeszcze tego wątku. Jest tam dużo o Bellance.

Forum PWM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leda_g to iż nazwałem to tania chinszczyzna to nie znaczy że od razu skreślam takie urządzenie z zresztą ja napisałem ....to tania chinszczyzna ale być może jest OK..... w kontekscie całości chodziło mi o to aby nie okazało się że kolaga kupi tego regla i też się coś z nim stanie i poleciłem JETI .... ale napisałem również aby wypowiedzieli się "fachowcy" posiadający ten sprzęt i tak się stało

teraz i ja mam pewność jest nie jest to tania tandeta ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.