Skocz do zawartości

Dobór modelu pod wyposażenie


Grzechu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Z Zefirka wybebeszyłem osprzęt + trochę doszło i mam ochotę na abrobata pod następującą kombinację:

 

Silnik TP2409-18 (180W, 1000kv)

Regiel TP 30A

Pakiety li-pol 3s 1600 (~140g) oraz 2200 (~160g), ułożenie na dźwigarze pozwoli latać jeden po drugim, SC się nie zmieni)

Serwa HXT900

 

 

Wiem, że musi to być lekki model, bo silnik nie przesadza z ciągiem... Samo wyposażenie waży około 300g...

 

Mam Extrę deskę, prawie gotową, jednak spędzenie 10 minut na polu i powrót średnio bawi, więc zrobienie nowego modelu z 2 pakietami da w sumie 3 loty i sporo szaleństw.

 

Nie ukrywam że najchętniej byłaby to Extra, Katanka, EDGE i podobne modele, chociaż fun-flyem nie pogardzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Istotne pytanie to budżet.

 

2) To 180W dla silnika 2409 to chyba trochę marketingowa wartość. Gdyby jednak było to bliskie prawdy to wtedy powinien Ci ładnie latać z całym tym wyposażeniem

taki Edge

Mam, latam, prądy w okolicach 15A przy pakiecie 3s czyli właśnie jakieś 150-180W. Lata ładnie, dając sporo satysfakcji. Pion bez ograniczeń, zdecydowanie bardziej akrobatka niż 3D - do lotu ok. 650 gram. Przydaje się w miarę przyzwoite lądowisko, bo podejście do lądowania na sporej prędkości.

Kilka słów o moim jest na forum Latanie na Luzie

Z tej samej serii są w HobbyCity także inne modele.

 

Pozdrawiam,

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Nie wymyśliłem nic... Korci mnie przejście na balsę, choć boję się zbierania szczątków...

 

Mam kilka pomysłów

 

1) Madman 105cm

2) Katana Lite ze 160cm na około 1m

 

No i myślę, czy nie zakupić używanego silniczka kilka ccm, elektryki zaczynają trochę denerwować, a to silnik za słaby, a to pakiet nie wyrabia, a to tylko 10 minut lotu ;)

 

 

Czy Madman o takiej rozpiętości będzie dobrze latał i czy jest to model 3d czy bardziej rekreacyjny? tak samo katana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak, pomoże ktoś?

 

Dariusz Mular mi mówił, że madman 105cm to nie będzie tak miło latał...

 

i naprawdę nie mam pojęcia co zbudować (a depronu jakoś nie chce mi się ruszać...)

zaś na większego madmana czy inny model nie mam po prostu kasy

 

aha, silnika nie mam, więc to nie problem, zakupię jakiegoś mocniejszego turnigy pod 3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy może latać dwumetrowcami

 

 

 

Dane modelu – 400-setka

- rozpiętość 870 mm

- długość 800 mm

- cięciwa śr 23 mm

- profil symetryczny

- powierzchnia 20+4 dm2

- waga do lotu ok. 530g

wyposażenie:

- silnik – AXI2212/20 silver GWS 9x5HD

- kierunek, wysokość i lotki mikroserwa 2x HS55

- regler MGM easy 18

- odbiornik - Hitec HFS 04MI+

- zasilanie Dualsky12C - 3s 1700 mAh

-Czas lotu 15-20 min

 

ASP 015 śmigło 7/4 waga 730g zatankowany ( 100ml :lol2: :lol2: )

15 min lotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.