Skocz do zawartości

Klejenie rurki węglowej


madmax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Muszę przykleić rurkę węglową fi 6 do balsy na odcinku około 50 cm.

 

Ponieważ wcześniej nie używałem węglowych wzmocnień - chcę się poradzić:

 

Czy miejsce klejenia na rurce należy zmatowić papierem ścierny ( ta,k jak przy klejeniu laminatu )?

 

Czy oprócz żywicy 5 minutowej coś innego nadaje się do klejenia węgla do balsy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Ja kleję balsę do węgla cyjanoakrylem CA.Działa dobrze, czasem jak robię jakieś małe wzmocnienie rowingiem to również na CA. Ostatnio wlazłem na końcówkę węglowego łącznika skrzydeł Katany z artexu.Oczywiście zgniotłem tą końcówkę.Mniej więcej doprowadziłem ją do okrągłego kształtu i zalałem rzadkim CA no i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sławku.

Bedę musiał w takim razie spróbować. Mam akurat pod ręką CA gęsty i rzadki. Zobaczymy, który lepiej się będzie sprawował.

 

Najbardziej przeraża mnie ta długość klejenia. Zastanawiam się, czy smarować klejem rurkę i przykładać ją do balsy, czy na odwrót :?:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.